شناسهٔ خبر: 67213992 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بسیج نیوز | لینک خبر

فرمانده سپاه روح‌الله

بسیج مظهر تحقق مردم سالاری دینی/ حضور در انتخابات وحدت ملی را تقویت می‌کند

فرمانده سپاه روح‌الله با تاکید بر اینکه حضور حداکثری در انتخابات بر رفع تحریم‌ها و ایجاد امنیت اثرگذار است، تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات نمایش وحدت ملی، ایجاد امنیت، افزایش قدرت بازدارندگی و شکوفایی علم و اقتصاد و فرهنگ کشور خواهد بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار مرتضی عمومهدی فرمانده سپاه روح‌الله پیش از ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی به منظور مشارکت حداکثری در انتخابات در جمع اصحاب رسانه استان مرکزی در ستاد سپاه روح‌الله با اشاره به با تاکید بر اینکه خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است، گفت: انقلاب در حال حرکت به سوی قله تمدن نوین اسلامی است.

مردم سالاری دینی راه تحقق اهداف انقلاب/ بسیج مظهر تحقق مردم سالاری دینی
وی افزود: مردم سالاری دینی را از راه‌های تحقق انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ایده انقلاب و گفتمان امامین انقلاب برای حاکمیت دینی احقاق موضوع مردم‌سالاری است. خط کلی نظام اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی است تمدنی که درآن علم همراه با اخلاق و قدرت سیاسی همراه باعدالت باشد.
فرمانده سپاه روح‌الله با بیان اینکه بسیج مظهر تحقق مردم سالاری دینی است، تصریح کرد: بسیج از مردم، با مردم و برای مردم بوده و به عنوان یک مجموعه بزرگ مردم نهاد و ولایتمدار برای رفع مشکلات کشور همیشه آماده است.
سردار عمومهدی با اشاره به دو بُعد مردم سالاری دینی در کشور گفت: مردم سالاری دینی یک بُعد شعاری دارد که لقلقه زبان حکمرانان و کاندیداها در ادوار مختلف انتخابات برای جلب آحاد مردم است ولی وقتی به مسئولیت می‌رسند، فراموش می‌کنند.
وی ادامه داد: آنچه مد نظر امامین انقلاب در تحقق مردم سالاری دینی است، تحقق آن به معنای واقعی کلمه در جامعه است و اینکه ساز و کار اداره جامعه به مردم سپرده شود.
فرمانده سپاه روح‌الله با تاکید بر اینکه بستر لازم برای این مهم بایستی فراهم شود، گفت: به قله نزدیک شده‌ایم اگرچه تا رسیدن به قله مسیر طولانی در پیش داریم ولی نباید از رسیدن به تمدن نوین مأیوس شد و دستاوردهای انقلاب نباید ما را از مسیر طولانی پیش رو غافل کند.
سردار عمومهدی در بخش دیگری از سخنان خود به عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: در حوزه رسانه‌ها نیز دچار دوگانگی غرب و شرق هستیم؛ همه ما به عنوان مسلمان زندگی مبتنی بر اخلاق ایرانی اسلامی و تمدن چندین هزارساله داریم ولی برای اداره جامعه از نظریات غربی استفاده می‌کنیم در حالیکه باید بدانیم مسائل جامعه ايران با توسل صرف به نظريه‌های غربی، حل نمی‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه خبر باید نجابت رسانه‌ای داشت، افزود: غرب تابع نظام سلطه است؛ وقتی که محتوا و نظریه مناسب در این عرصه نداشته باشیم از نظریات غربی در این عرصه بهره می‌گیریم و نتیجه این می‌شود که بین مردم و حاکمیت، مردم و رسانه و مردم و نیازهایشان فاصله ایجاد می‌شود لذا می‌طلبد که در این عرصه تولید محتوا و اندیشه داشته باشیم تا با حرکت مبتنی بر اخلاق رضایت مردمی را نیز همراه داشت.

ایران قوی و مستقل خار چشم نظام سلطه
فرمانده سپاه روح‌الله با اشاره به اینکه مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو از اهمیت خاصی برخوردار است، گفت: طی یک سال گذشته حوادث مهمی را پشت سر گذاشتیم، رویدادهایی که جمهوری اسلامی ایران، انقلاب اسلامی و ملت ایران را خار چشم نظام سلطه کرده است.
سردار عمومهدی ادامه داد: ظهور انقلاب اسلامی و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، مدل جدیدی از حاکمیت را به دنیا ارائه کرد که مدل اداره جهان به صورت ارباب_رعیتی نظام سلطه را زیر سؤال برد لذا برای مرتب علیه جمهوری اسلامی ایران دست به توطئه و ترفند زدند.
وی ادامه داد: اگرچه ملت ایران ادواری خسارت‌هایی را به واسطه این توطئه‌ها متحمل شده‌اند ولی در گذر زمان کارآمد شده‌اند؛ و امروز به جایی رسیده‌ایم که در نظم نوین و هندسه جدید جهانی، جمهوری اسلامی ایران مؤثرترین کشور است و به واقع در حال تغییر قدرت از غرب به شرق هستیم.
فرمانده سپاه روح‌الله به عملیات طوفان‌الاقصی اشاره کرد و گفت: گرچه جمهوری اسلامی ایران در طراحی و اجرای این عملیات دخالت نداشت و تنها حمایت، معنوی و سیاسی و مبتنی بر ارزش‌های انسانی و اسلامی است که به حماس این توان را داد که بتواند هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی را با شکست مواجه سازد.

نفوذ سیاسی و معنوی جمهوری اسلامی ایران در جهان
سردار عمومهدی یکی دیگر از دلایلی که باعث نفوذ قدرت معنوی جمهوری اسلامی در جهان شد را عملیات وعده صادق دانست و افزود: با اجرای این عملیات جایگاه و طراز جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارتقا پیدا کرد.
وی افزود: شهادت شهید جمهور و همراهان ایشان رویداد مهم دیگری بود که به برکت وجود مقام معظم رهبری، کارها و اقدامات دولت بی‌وقفه ادامه پیدا کرد و حال در آستانه انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری چشمان دیگر ملت‌ها به ایران دوخته شده است تا ببینند همانگونه که جایگاه جمهوری اسلامی ایران در دنیا ارتقا پیدا کرده مردم نیز پای نظام هستند یا خیر.

حضور در انتخابات وحدت ملی را تقویت می‌کند
فرمانده سپاه روح‌الله با تاکید بر اینکه حضور حداکثری در انتخابات بر رفع تحریم‌ها و ایجاد امنیت اثرگذار است، تصریح کرد: میزان مشارکت در انتخابات نمایش وحدت ملی، ایجاد امنیت، افزایش قدرت بازدارندگی و شکوفایی علم و اقتصاد و فرهنگ کشور خواهد بود لذا می‌بایست هر یک به سهم خود در دعوت مردم به حضور در انتخابات نقش‌آفرین باشیم.
سردار عمومهدی با تاکید بر اینکه دو قطبی‌سازی در جامعه نباید ایجاد شود، گفت: منافع ملی می‌طلبد که مردم در انتخابات پیش‌رو حضور حداکثری داشته باشند.

انتهای پیام/ع.م

نظر شما