شناسهٔ خبر: 67213031 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استاد دانشگاه:

مشارکت، اصل مهم و محوری انتخابات است

رشت - ایرنا - استاد دانشگاه و کارشناس مسایل سیاسی و بین‌الملل با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مشارکت اصل مهم در انتخابات است و هر یک از ما برای تحقق مشارکت حداکثری نقش مهمی داریم که باید ایفاء نماییم.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، داریوش صفرنژاد روز یکشنبه در نشست با دهیاران استان با موضوع جهاد تبیین در رشت اظهار کرد: ضمن تلاش برای افزایش مشارکت مردم باید به موضوع انتخاب اصلح نیز توجه شود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی و رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه همه ما باید ادامه دهنده راه شهیدان باشیم، اضافه کرد: اهداف و آرمان‌های شهدا باید برای مردم به ویژه نسل نو تبیین شود و در این ارتباط دهیاران در روستاها نقش مهمی دارند.

کارشناس مسایل سیاسی و بین‌الملل به مراسم باشکوه تشییع رئیس جمهور شهید و همراهانش اشاره کرد و ادامه داد: در پی شهادت آیت‌الله رئیسی بسیاری از سران کشورها پیام تسلیت دادند و ۷۷ مسئول و هیات رسمی از دنیا به ایران آمدند.

وی با بیان اینکه شهیدان رئیسی و سلیمانی با نگاه ویژه خداوند عزیز شدند، اظهار کرد: مدل عملکردی رئیس جمهور شهید خدمتگزاری بود و برای رفع مشکلات مردم صادقانه تلاش می‌کرد از اینرو عزت یافت.

این استاد دانشگاه در ادامه درباره اختلاف سلیقه سیاسی در کشور گفت: اگر قرار باشد تا همه مانند یکدیگر فکر کنند آن وقت جمهوریت معنا ندارد؛ با حفظ احترام، ادب و اخلاق می‌توان اختلاف سلیقه داشت.

وی با اشاره به نقش مردم و حضور همیشگی آنان در عرصه‌های مختلف خطاب به دهیاران حاضر در این نشست اظهار کرد: مردم مورد تکریم هستند ولو اینکه زیاده خواه باشند؛ شما باید سعه صدر داشته باشید.

صفرنژاد ادامه داد: دهیاران پرچم اعتقادات در روستاها را بالا ببرید؛ دغدغه نخست ما در روستا بعد از عمران، آبادانی و معیشت موضوع اعتقادات است و برگزاری مراسم‌های دینی و مذهبی بدون حاشیه و ریخت و پاش مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه بیان کرد: در میان مردم باشید، همانند آنان زندگی کنید، فخرفروشی نکنید و اصول و ارزش‌ها را تحت هیچ شرایطی به حاشیه نبرید.

نشست جهاد تبیین روز یکشنبه از سوی دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با حضور جمعی از دهیاران در رشت برگزار شد.

نظر شما