شناسهٔ خبر: 67212799 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

جدال مرگ و زندگی برای اصولگرایان؛ مسیر سخت اجماع بر سر یک نامزد

اقتصادنیوز

حدود ۲ هفته تا برگزاری انتخابات مانده، نام علیرضا زاکانی نام پرتکرار در احتمالات موجود درباره نامزد‌های پوششی است؛ احتمالی که البته زاکانی آن را رد کرده است.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :

در انتخابات پیش رو، وضعیت با انتخابات ۱۴۰۰ اندکی متفاوت است؛ به نظر می‌رسد اصولگرایان برخلاف آن سال، مسیر همواری برای وحدت و اجماع بر سر یک نامزد انتخابات پیش رو ندارند.

حدود ۲ هفته تا برگزاری انتخابات مانده، نام علیرضا زاکانی نام پرتکرار در احتمالات موجود درباره نامزدهای پوششی است؛ احتمالی که البته زاکانی آن را رد کرده است. او ۲۰ خرداد در توییتی تاکید کرده بود در انتخابات ۱۴۰۳ «برای تداوم راه شهید رییسی و تکمیل خدمات، تا آخر می‌مانم و رقابت می‌کنم».

چهار روز بعد یعنی در ۲۴ خرداد، در جمع نخبگان و حوزوی‌ها تا کید کرد که «اگر ذره‌ای احساس کنم که سایر کاندیدها بتوانند اقدامات بنده را دنبال کنند، حضور در انتخابات را برای خود حرام می‌دانم.»

اگرچه زاکانی تاکید دارد که تا آخر می‌ماند اما فعالان سیاسی بیشترین احتمال برکناری را درباره زاکانی محتمل می‌دانند. او نامزدی است که در انتخابات ۱۴۰۰، عبدالناصر همتی حضور تاکتیکی او در انتخابات به عنوان نامزد پوششی را افشا کرد؛ موضوعی که با واکنش زاکانی روبرو شد. او در واکنش به همتی با لحنی اعتراضی گفت که «اگر من کاندیدای پوششی هستم، شما کاندیدای روکشی هستید! آمده‌اید روی هشت سال بلایی که سر مردم آوردید روکش بکشید!» اگرچه زاکانی حضور پوششی در انتخابات ۱۴۰۰ را بارها رد کرد اما در نهایت، گمانه زنی‌ها درست از آب در آمد و زاکانی در نهایت به نفع ابراهیم رئیسی از گود انتخابات کنار رفت!

نظر شما