شناسهٔ خبر: 67211442 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

«پزشکیان» را باور کنیم

روزنامه آرمان

شاید ظهور پرشکیان در قامت رئیس جمهور را خیلی از ژنرال های سیاسی ایران به راحتی بر نتابند؛ او که یک چهره خودساخته سیاسی است و صعود و ارتقای موقعیت سیاسی خود را وامدار کسی نیست.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :

شاید ظهور پرشکیان در قامت رئیس جمهور را خیلی از ژنرال‌های سیاسی ایران به راحتی بر نتابند؛ او که یک چهره خودساخته سیاسی است و صعود و ارتقای موقعیت سیاسی خود را وامدار کسی نیست.

وقتی امروز، او را در نزدیکی پوشیدن ردای ریاست جمهوری حس می‌کنیم، یاد وعده الهی و قرآنی می‌افتیم که تهیدستان و مستضعفان وارثان زمین خواهند شد و روزی این حاشیه رانده شدگان هستند که فرصت اقتداریابی برای پیشبرد اهداف ملت را دنبال خواهند کرد. اینجانب که پزشکیان را از نزدیک درک کرده ام، بعضاً شاهد ناباوری دستیابی وی به ریاست جمهوری اسلامی ایران را می‌بینم! اینک که مسعود پزشکیان در یکقدمی پاستور قرار دارد، باید این فرصت را فال نیک گرفت و بر این باور تأکید کرد که اگر این اتفاق مبارک به فرجام برسد، آن گاه نگاه، رویکرد و خصلت‌های او می‌تواند در نوع حکمرانی اجرایی و ارتباط دولت – ملت، فضل نوینی را رقم بزند؛ فصلی که پیام آور ظهور رئیس جمهوری است که با داشتن بالاترین مدارج علمی، خود را خاک پای ملت معرفی می‌کند و قدرت خود را از شهروندان می‌گیرد و در برابر یکایک آنان، احساس مسئولیت می‌کند و رضای خدای را در رضای مردم جستجو می‌کند.

آیا او موفق می‌شود کابینه‌ای را در طراز نگاه و رفتار خود شکل دهد یا تشنگان قدرت، او را در تله خود گرفتار می‌کنند و توزیع مناصب سیاسی را از دایره عدالت دور می‌سازند؟! اینان، بی تردید افرادی هستند که ردای ریاست جمهوری را شایسته پزشکیان نمی‌دانند! و خود را بالاتر و آگاه‌تر از مردم تصور می‌کنند! و همواره سد مقاومی را در برابر چرخش نخبگان و ورود چهره‌های جدید به سپهر سیاسی ایران تشکیل می‌دهند.

اما من اطمینان دارم که پزشکیان در این دام نخواهد افتاد و برعکس به این مسئله آلرژی و حساسیت دارد و لذا کابینه‌ای را در طراز شخصیتی و اخلاقی خود شکل می‌دهد؛ کابینه‌ای مردمی، خدمتگزار، خردورز، متواضع و خاضع در برابر تک به تک شهروندان. براین اساس، وقتی پزشکیان را در قالب خودش و جوهره وجودی که دارد، باور کرده، و او را در قامت رئیس جمهور نظاره کنیم، این احساس به هر ایرانی دست خواهد داد که گویی خود او رئیس جمهور ایران بزرگ و قوی است. اگر با همین احساسات و باور، ۸ تیر رأی خود را به نام مسعود پزشکیان وارد صندوق رأی بکنیم، درواقع به خود رأی داده ایم، و معنای رأی ما، طلب عزت و کرامت بر‌ای ایرانیان، زندگی شایسته و شرافتمندانه، شنیدن و پذیرش صدای هر ایرانی، رفتار عزتمندانه با او، و نداشتن دغدغه یک زندگی نرمال است. پس نباید این فرصت را که هدیه‌ای الهی است، به آسانی از دست دهیم، ۸ تیر روز حماسه ملت خواهد بود.

نظر شما