شناسهٔ خبر: 67134501 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

کشف ۴۰ میلیارد لوازم یدکی قاچاق خودرو در تهران

مبینا آقاخانی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف بیش از۴۵۰۰ پمپ برقی قفل در خودرو که به شکل قاچاق وارد کشور شده بود، خبرداد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سرهنگ مهدی افشاری در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به کشف انبار پمپ برقی قفل در خودرو از انباری در محدوده بزرگراه آزادگان شدند. رسیدگی به این پرونده در پی انجام اقدامات اطلاعاتی در دستورکار ماموران قرار گرفت و در جریان آن مشخص شد که مقادیری کالای خارجی در انباری در اتوبان آزادگان تخلیه و دپو شده تا در فرصتی مناسب در بازار توزیع شود.

وی با بیان اینکه هماهنگی با مقام قضایی انجام و مجوزهای لازم اخذ شد، گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از محل مذکور بازرسی کردند که در جریان آن مشخص شد، محل یک باب انبار کالای بازرگانی است که کالاهای موجود در آن در سامانه انبارها نیز ثبت نشده است. ماموران همچنین مشاهده کردند که مقادیر انبوهی کالاهای خارجی از نوع پمپ برقی قفل در خودرو در محل دپو شده که طی استعلامات گمرکی مشخص شد اسناد گمرکی  مطابقتی با کالاهای مکشوفه نداشته است و لوازم یدکی کشف شده فاقد هرگونه اسناد و مدارگ گمرکی و در واقع قاچاق است.

 به گفته رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ کالاهای کشف شده شامل تعداد ۴۵۰۰ عدد پمپ برقی قفل در خودرو با برند یونیک و ساخت کشور چین بود، که در همین راستا پرونده قضایی نیز تشکیل شده و به همراه متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

افشاری درباره ارزش ریالی اقلام کشف شده نیز گفت: کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را بیش از ۴۰ میلیارد ریال برآورد و اعلام کردند.

انتهای پیام

نظر شما