شناسهٔ خبر: 66910423 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سنتکام: حوثی‌های یمن پنج موشک بالستیک ضدکشتی شلیک کردند

تهران- ایرنا- ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد چهارشنبه گزارش داد که نیروهای یمنی پنج موشک بالستیک ضدکشتی به سمت دریای سرخ شلیک کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: حوثی‌های مورد حمایت ایران در فاصله ساعات ۱۲ و ۵ دقیقه تا یک و ۴۰ دقیقه بعدازظهر ۲۸ می (۸ خرداد) به وقت صنعا پنج موشک بالستیک ضدکشتی از مناطق تحت کنترل خود در یمن به سمت دریای سرخ شلیک کردند.

این بیانیه افزود: کشتی فله‌بر ام/وی لاکس که پرچم جزایر مارشال دارد و مالکیت و فعالیت آن در اختیار یونان است، گزارش داد که سه فروند از موشک‌ها به این کشتی اصابت کرد اما همچنان به مسیرش ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، کشتی‌های تجاری، ائتلاف و آمریکا گزارشی درباره زخمی‌های احتمالی نداشته‌اند.

سنتکام در بخش دیگری از بیانیه خود مدعی شد: نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا ساعت ۱۰ و ۴ دقیقه قبل از ظهر تا یک و ۳۰ دقیقه بعدازظهر به وقت صنعا پنج پهپاد را که از مناطق تحت کنترل حوثی‌ها برخاسته بودند، با موفقیت منهدم کردند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

نظر شما