شناسهٔ خبر: 66849099 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

ایران ۱- کوبا ۲/ باخت شاگردان پائز در ست سوم

اقتصاد ایران: تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود در لیگ ملت‌های والیبال مقابل کوبا به میدان رفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، تیم ملی والیبال کشورمان بامداد امروز (یکشنبه ۶ خرداد) به مصاف تیم ملی والیبال کوبا رفت.

ترکیب ایران: محمدطاهر وادی، محمد والی‌زاده زاده، مهدی جلوه، امین اسماعیلی نژاد، میثم صالحی، میلاد عبادی پور و آرمان صالحی

سرمربی: مائوریسیو موتا پائز

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل کوبا لباس قرمز بر تن کرد؛ لیبروهای تیم ملی هم سرمه‌ای پوشیده بودند..

همچنین تیم ملی والیبال کوبا با لباس آبی مقابل ایران قرار گرفت.

تیم ملی والیبال ایران در دو بازی پیشین خود مقابل تیم‌های صربستان و ایتالیا متحمل شکست شد. تیم ملی والیبال کوبا تاکنون مقابل تیم‌های برزیل و آلمان پیروز میدان شده و برابر ژاپن در یک بازی نزدیک به هم متحمل شکست شد.

ست اول؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود کوبا

شروع بازی پیاپی پیش رفت و هر دو تیم به صورت متوالی امتیاز کسب کردند، تا اینکه کوبایی‌ها توانستند با دریافت‌های خوبی که انجام دادند پیش بیافتند و نتیجه ۱۲ بر ۹ شد. مهدی جلوه با حرکت سرعتی یک امتیاز نصیب ایران کرد اما در ادامه امین اسماعیلی‌نژاد پشت خط زن تیم ملی یک سرویس را از دست داد. بازیکنان کوبا با دفاع مؤثر اختلاف امتیاز را به عدد ۴ رساند و نتیجه ۱۴ بر ۱۰ بود که پائز تقاضای وقت استراحت اول را داد. اشتباه بازیکنان کوبا و دریافت عالی میثم صالحی یک امتیاز را نصیب ایران کرد. دریافت خوب در زمین ایران و ضربه آرام صالحی باعث شد یک امتیاز دیگر نصیب ایران شود و نتیجه ۱۸ بر ۱۶ پیش رفت. در ادامه جواد کریمی و بربست به میدان آمد و کریمی پشت خط سرویس قرار گرفت که منجر به از دست دادن آن شد. بازی با اختلاف دو امتیاز و با نتیجه ۲۰ بر ۱۸ پیش رفت. در ادامه اختلاف امتیاز به عدد یک رسید و نتیجه ۲۱ بر ۲۰ دنبال شد، تقاضای وقت استراحت از سوی سرمربی کوبا گرفته شد. مهدی جلوه امتیاز یک سرویس را از دست داد. سیمون بازیکن کوبا با هوش بالا امتیاز یک سرویس مستقیم را گرفت و نتیجه ۲۳ بر ۲۰ پیش رفت، در امتیازهای پایانی کوبا پیش افتاد و این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود کوبا به پایان رسید.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران

شروع این ست با امتیازهای پی در پی برای ایران همراه بود و همین موضوع باعث شد تا سرمربی کوبا تقاضای وقت استراحت کند. در یک صحنه هوشیاری کادر فنی باعث شد خطای بازیکنان کوبا گرفته شود و یک امتیاز برای ایران ثبت شود، اختلاف امتیاز با کوبا بیشتر شد و نتیجه ۸ بر ۴ به نفع ایران جلو رفت. جلوه در خط سرویس قرار گرفت و هماهنگی بازیکنان و عملکرد مؤثر میثم صالحی یک امتیاز را نصیب ایران کرد. در ست دوم بازیکنان ایران جنگنده‌تر از قبل کار کردند و اختلاف امتیاز زیاد شد و نتیجه ۱۳ بر ۶ پیش رفت تا اینکه سرمربی کوبا باز هم تقاضای وقت استراحت کرد تا وقفه‌ای در روند امتیازگیری بازیکنان ایران ایجاد کند. عبادی‌پور در خط سرویس قرار گرفت اما خطای بازیکنان کوبا گرفته شد و باز هم یک امتیاز نصیب ایران شد. هماهنگی بازیکنان و هوشیاری محمد ولی زاده یک امتیاز دیگر نصیب ایران کرد. در ادامه روند امتیازگیری بازیکنان ایران ادامه پیدا کرد و نتیجه ۱۹ بر ۱۲ پیش رفت. هماهنگی بازیکنان ایران و سرویس‌های خوبی که به ثمر رساندند باعث شد ایران تیم برتر میدان باشد. مهدی جلوه توانست یک امتیاز مستقیم سرویس را کسب کند و نتیجه ۲۲ بر ۱۲ پیش رفت. در امتیازهای پایانی بازیکنان ایران خیلی راحت امتیاز گرفتند و در نهایت این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۴ به سود ایران به پایان رسید.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود کوبا

در ست سوم بازیکنان کوبا توانستند چند امتیاز پیش بیافتند اما رفته رفته بازیکنان ایران توانستند فاصله امتیاز را کم کنند، برخلاف بازی مقابل ایتالیا که تیم به لحاظ فنی شرایط خوبی نداشت اما در بازی با کوبا بازیکنان به لحاظ فنی شرایط بهتر شد با این حال بازیکنان توانستند فاصله اختلاف را کم کردند اما در امتیازات پایانی و حساسی این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود کوبا به پایان رسید.

در حال تکمیل است....

برچسب‌ها:

نظر شما