شناسهٔ خبر: 66849050 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ۱۹دی | لینک خبر

تلویزیون روحانی را سانسور کرد

19 دی آنلاین:‌ بخش خبری ساعت ۱۴ روز شنبه شبکۀ اول سیما و در گزارش مجلس ترحیم در حسینیۀ امام خمینی - محل ملاقات‌های عمومی رهبری - و با حضور ایشان در یادبود رییس جمهوری، تصویر حسن روحانی رییس جمهوری پیشین در کنارعلی لاریجانی رییس سابق مجلس شورای اسلامی را پخش نکرد.

صاحب‌خبر -

عصر ایران نوشت:

در حالی که تصویر محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهور اسبق ایران، در بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه اول سیما در گزارش مجلس ترحیم حجت‌الاسلام رئیسی پخش شد، اما تصویر حسن روحانی، دیگر رییس جمهور پیشین، در کنار علی لاریجانی، رییس سابق مجلس شورای اسلامی، از این گزارش حذف شد. 

این اقدام صدا و سیما در حالی صورت می‌گیرد که هر سه رییس جمهور سابق ایران (سید محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی) در همان ساعات اولیه درگذشت حجت‌الاسلام رئیسی پیام تسلیت صادر کردند. 

بغض صدا و سیما از روحانی فقط به این سانسور محدود نمی‌شود. در همین گزارش، خانمی در مصاحبه‌ای با اشاره به رهبری و شهید رجایی و آقای رئیسی، تنها این سه نفر را "مردمی" در بین روسای جمهور معرفی کرد و گویی روسای جمهور دیگر از جمله حسن روحانی و سید محمد خاتمی را نفی کرد. 

این در حالی است که شهید رجایی تنها ۴۰ روز رییس جمهور بود و دوران ریاست جمهوری او به دوران نخست وزیری در سال‌های ۵۹ تا ۶۰ مربوط می‌شود. 

از سوی دیگر، روابط نزدیک رهبری با هاشمی رفسنجانی در دوران ریاست جمهوری (سال‌های ۶۸ تا ۷۶) و جمله‌ای که صبح دوم خرداد ۷۶ دربارۀ او گفتند، از یاد‌ها نرفته است.

نظر شما