شناسهٔ خبر: 66826811 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

برگزاری نمایشگاه فرهنگی و تجاری کشورهای عضو بریکس در تایلند

فاطمه خوش نیت

نمایشگاه فرهنگی و تجاری کشورهای عضو گروه اقتصادهای نوظهور موسوم به بریکس با حضور و مشارکت پررنگ ایران در تایلند برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، این مراسم که برنامه ریزی برای برگزاری آن از چند ماه قبل آغاز شده بود با یک دقیقه سکوت به احترام شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران و همراهان آنان آغاز شد. 
پنج کشور بنیانگذار گروه بریکس شامل برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی به همراه سه عضو جدید این گروه شامل ایران، مصر و امارات کالاهای فرهنگی و محصولات تجاری خود را در این نمایشگاه در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دادند.

رایزنی فرهنگی سفارت و چند فعال اقتصادی نیز محصولات ایرانی را در این نمایشگاه عرضه کردند.

مسئولیت بخش دیپلماسی رسانه ای مراسم به سفارت ایران در تایلند واگذار شد. حدود 15 رسانه معتبر تایلندی و خارجی از جمله چند شبکه تلویزیونی و روزنامه اصلی این کشور در این رویداد مهم حاضر شده و اقدام به پوشش خبری و تصویری آن نمودند.

حدود 400 نفر از سفرا و دیپلمات های مقیم بانکوک و شخصیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تایلند نیز در این مراسم چند ساعته حضور داشتند.

این اولین برنامه مشترک ایران با سایر اعضای بریکس در تایلند بود که قرار است در سال های آینده نیز برگزار شود.

جمهوری اسلامی ایران از ابتدای سال ۲۰۲۴ همزمان با آغاز عضویت در گروه بریکس، حضوری فعال در رویدادهای این گروه داشته و نمایندگان ایران در رویدادهای مختلف بریکس در حوزه‌های سیاست، اقتصاد و فرهنگ به بیان دیدگاه‌ها و طرح‌های پیشنهادی خود پرداخته‌اند.

انتهای پیام

نظر شما