شناسهٔ خبر: 66826458 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

دادگاه لاهه خواستار توقف فوری حمله اسرائیل به رفح شد

رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: آفریقای جنوبی از دیوان خواست تا اقدامات بیشتری را مطابق با تحولات عملیات نظامی در رفح اتخاذ کند. اسرائیل باید فورا حمله نظامی خود به رفح را متوقف کند. رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: آفریقای جنوبی از دیوان خواست تا اقدامات بیشتری را مطابق با تحولات عملیات نظامی در رفح اتخاذ کند. اسرائیل باید فورا حمله نظامی خود به رفح را متوقف کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، دیوان بین‌المللی دادگستری درباره درخواست آفریقای جنوبی برای توقف تجاوز به غزه رای صادر و تاکید کرد: اسرائیل باید فورا حمله نظامی خود به رفح را متوقف کند.

رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری گفت: آفریقای جنوبی از دیوان خواست تا اقدامات بیشتری را مطابق با تحولات عملیات نظامی در رفح اتخاذ کند.

براساس گزارش الجزیره، نواف سلام رئیس دیوان بین المللی دادگستری افزود: دادگاه خاطرنشان می‌کند که وضعیت انسانی در رفح پس از هفته‌ها بمباران فاجعه بار است. حمله زمینی اسرائیل به رفح هنوز ادامه دارد و به موج دیگری از آوارگی منجر شده است.

او افزود که وضعیت انسانی در رفح اکنون به عنوان "فاجعه بار" طبقه بندی شده است.

نواف سلام در ادامه افزود که دادگاه متقاعد نشده است که تلاش‌های اسرائیل برای تخلیه غزه کافی است.

وی گفت: دادگاه متقاعد نشده است که تلاش‌های تخلیه غیرنظامیان و اقدامات مربوط به آن که اسرائیل تأیید می‌کند که آن ها را برای تقویت امنیت غیرنظامیان در نوار غزه و به‌ویژه افرادی که اخیراً از استان رفح آواره شده‌اند انجام داده است برای کاهش خطر عظیم کافی ناشی از حمله نظامی به رفح کافی باشد.

رئیس دیوان بین‌المللی دادگستری افزود: اسرائیل باید فوراً حمله نظامی خود را متوقف کند و باید اقدامات مؤثری برای کسب اطمینان از دسترسی بدون مانع هر کمیسیون تحقیق، مأموریت حقیقت یاب یا نهاد تحقیقی که از سوی ارگان‌های ذی‌صلاح سازمان ملل برای تحقیق در زمینه اتهام نسل کشی مأمور شده است، اتخاذ کند.

رئیس دیوان بین المللی دادگستری همچنین گفت: آفریقای جنوبی از دادگاه خواست تا از صلاحیت خود استفاده کند و اقدامات اضطراری برای توقف جنگ اعمال کند. دادگاه یادآوری می‌کند که شرایط زندگی ساکنان نوار غزه به طور قابل توجهی بدتر شده است.

انتهای پیام/

نظر شما