شناسهٔ خبر: 66731572 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد،

جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج آغاز شد

عیسی فتحی

هشتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین با حضور مردم، استاندار و برخی از مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج آغاز شد.

صاحب‌خبر -

سید علی احمدزاده در آیین افتتاح هشتمین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین به میزبانی شهر یاسوج که روز شنبه برگزار شد، گفت: برای اولین بار در کنار جشنواره کوچ اولین اجلاسیه شهدای عشایر برگزار می‌شود.

وی افزود: بالغ بر ۱۱۰ غرفه‌ از استان‌های مختلف کشور آثار و صنایع خود از جمله صنایع دستی عشایری را به مدت چند شب به نمایش می‌گذارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در هشتمین جشنواره عشایری برنامه‌های مفرح و شادی برای به نمایش گذاشتن فرهنگ عشایر ایران زمین تدارک دیده شده است. خوشبختانه در کشور ما فرهنگ استفاده از صنایع دستی عشایری در حال نهادینه شدن است.

احمد زاده با اشاره به اینکه عشایر همواره در کنار انقلاب و نظام بوده‌اند، گفت: با توجه به برگزاری اولین اجلاسیه شهدای عشایر و ایثارگران کارهای مشترکی توسط سپاه فتح، امور عشایر و میراث فرهنگی انجام گرفته است. مدتی است در راستای کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید استان کهگیلویه و بویراحمد اجلاسیه‌های متعددی تدارک دیده شده است و استقبال مردم از اجلاسیه‌های شهدا قابل توصیف نیست.

وی بیان کرد: همه دستگاه‌های دولتی از جمله استانداری برای برگزاری باشکوه این جشنواره و همچنین اجلاسیه شهدای عشایری پای کار آمده‌اند.

انتهای پیام

نظر شما