شناسهٔ خبر: 66314088 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت راه و شهرسازی | لینک خبر

بازدید مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از پروژه‌های بازآفرینی شهر تبریز

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سفر یک روزه خود به استان آذربایجان شرقی از پروژه‌های بازآفرینی درمحدوده بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی شهر تبریز بازدید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از شرکت بازآفرینی شهری ایران، محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه برخی از مدیران کل اداره راه و شهرسازی استان آذربایجان شرقی و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تبریز از روند پیشرفت پروژه آیمان به عنوان مدرن‌ترین و هوشمندترین مجموعه زیستی کشور و همچنین پروژه واحدهای مسکونی شهرک جوانان تبریز که با هدف جابه‌جایی و ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی آغاز شده است، بازدید کرد.

دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار در دیدار با سازندگان و مجریان پروژه‌های بازآفرینی شهری در تبریز به ارزیابی و بررسی مسائل پرداخت و افزود: افزایش کیفیت زندگی شهری در بافت فرسوده شهر تبریز یکی از اهداف بازآفرینی شهری در این شهر به شمار می‌رود و دو پروژه آیمان و شهرک جوانان تبریز از مصادیق این مهم تلقی می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نوسازی ۱۵۰ هزار واحد مسکونی موجود در بافت‌های فرسوده کشور آغاز شده است بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار واحد تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در بازید از طرح مسیرگشایی خیابان 45 متری انقلاب گفت: این طرح یکی از پروژه‌های شاخص کشور است که موجب تحولی چشمگیر در بافت فرسوده شهری تبریز می‌شود و موفقیت طرح‌های بازآفرینی شهری با همراهی و همدلی مدیران شهری و استانی و با مشارکت مردمی امکان پذیر خواهد شد.

لازم به ذکر است، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه سفر یک روزه به استان آذربایجان شرقی با حضور در اداره کل راه و شهرسازی به بررسی مسائل و ارائه راهکارها و تدابیر لازم در جهت تسریع و بهبود پروژه‌های بازآفرینی این استان پرداخت.

همچنین آئینی در جریان این سفر از پروژه مرمت و بازسازی مجموعه تاریخی صاحب‌الامر بازدید کرد.

بر اساس این گزارش برگزاری جلسه ستاد بازآفرینی پایدار آذربایجان شرقی با حضور استاندار و سایر اعضای ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان از دیگر برنامه‌های محمد آئینی در این سفر خواهد بود.

نظر شما