شناسهٔ خبر: 66310205 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

کنترل دانشجویان حامی فلسطین به شهردار نیویورک رسید

فاطمه حسین‌پور

در پی تداوم اعتراضات و اعتصابات دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا به ویژه شهر نیویورک، شهردار این شهر برای کنترل اوضاع وارد عمل شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌ان، چند روزی است که دانشگاه‌های آمریکا به محل اعتراض دانشجویان در حمایت از مردم غزه تبدیل شده است. 

طی چند روز اخیر، دانشگاه‌های کلمبیا، ییل و نیویورک پرچمدار این اعتراضات بوده‌اند و بیش از صد دانشجو از این دانشگاه‌ها دستگیر شده‌اند. 

از آنجاکه دانشگاه کلمبیا هم در شهر نیویورک قرار دارد، اریک آدامز، شهردار نیویورک در واکنش‌ به اعتراضات دانشجویان در حمایت از مردم غزه گفت: آشوبگران بیرونی در اعتراضات دانشجویی مشکل ایجاد می‌کنند.

وی طی ساعات گذشته اعلام کرد که مقامات شهر، آشوبگران بیرونی را شناسایی کرده‌اند. افرادی که به زعم آنها، در تظاهرات مسالمت‌آمیز دانشجویی در دانشگاه‌های کلمبیا، نیویورک و سایر دانشکده‌های این شهر مشکل ایجاد می‌کنند.

شهردار نیویورک روز گذشته در یک کنفرانس خبری گفت: «ما اجازه نمی‌دهیم اغتشاشگران خارجی وارد شوند و مزاحمت ایجاد کنند. این اعتراضات در حال حاضر یک جرقه است و نباید منتظر بمانیم تا آتش سوزی شود.

وی دیروز با روسای دانشگاه‌ها دیدار کرد تا بهترین شیوه‌ها را در مورد چگونگی تظاهرات مسالمت‌آمیز دانشجویان بررسی کنند.

آدامز گفت که بخش مهمی از کنترل‌ها، دور نگه داشتن معترضانی است که دانشجو نیستند. این ممکن است به معنای اشتراک گذاری اطلاعات و شناسایی برخی از معترضان شناخته شده به دانشگاه‌ها باشد.

انتهای پیام 

نظر شما