شناسهٔ خبر: 66255531 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

استاندار خراسان جنوبی:

سپاه در مواجهه با تهدیدها نقش تعیین کننده داشته است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن حضور موفق در کنار سایر نیروهای مسلح در مواجهه با تهدیدات امنیتی و نظامی، نقش راهبردی و تعیین ‌کننده داشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، جواد قناعت روز یکشنبه در پیامی به مناسبت دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این کلام مقام معظم رهبری اشاره کرد که "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای دفاع از انقلاب، تمامیت انقلاب و هدف‌های انقلاب و برای مقابله با دشمنان انقلاب به وجود آمده است".

وی ادامه داد: دوم اردیبهشت ماه، یادآور اتفاق میمون صدور فرمان تاریخی بزرگ معمار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (قَدَّسَ الله‌ نَفسُهُ الزَّکِیَّه) مبنی بر شکل گیری نهادی است که از بدو تاسیس تاکنون با صلابت و بصیرت، در راه صعب و سخت پاسداری از کیان نظام، تمامیت ارضی میهن اسلامی و ارزش‌ ها و آرمان های بلند انقلاب، ذره ای فروگذار نکرده است.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همه این سال ها ضمن حضور موفق در کنار سایر نیروهای مسلح، در پاسخگویی به نیازهای امنیتی و دفاعی کشور و نیز در عرصه مواجهه با تهدیدات امنیتی و نظامی در فراسوی مرزهای جغرافیای سرزمینی ایران اسلامی، نقش راهبردی و تعیین ‌کننده داشته و توانسته است با خنثی‌ سازی توطئه‌ های مهندسی شده و نقشه‌های شیطانی نظام سلطه و صهیونیسم جهانی، هرگونه خطری را از ایران اسلامی و منطقه دور سازد.

وی افزود: کارنامه درخشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عرصه های علمی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، عمرانی و محرومیت زدایی و نیز به خاک مالیدن پوزه کثیف مستبدان عالم در خاک اسرائیل در قالب دو حمله جانانه به "پایگاه عین الاسد" و عملیات "وعده صادق"، همه و همه نشان دهنده جدیت این نیروی مکتبی و مردمی در راستای تحقق رسالت ‌های خویش است.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سجاده نشینان مسلخ عشق، شهیدان عالی رتبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این مناسبت فرخنده را به همه فرماندهان دلیر و پاسداران رشید انقلاب اسلامی به ویژه فرماندهی محترم، معاونین و همه پاسداران سبزپوش سپاه انصارالرضا (علیه السلام) خراسان جنوبی تبریک عرض نموده، از خدمات ارزنده و مساعی ماجور این سربازان شایسته انقلاب در تامین امنیت و آرامش استان و نیز توسعه و عمران شهری و روستایی در قالب گروه های جهادی، تشکر و قدردانی می کنم.

قناعت در این پیام، سربلندی و توفیق همه پاسداران جان برکف را در سایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تحت رهبری های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا (حفظه الله) را از خداوند مسئلت کرد.

دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ است.

نظر شما