شناسهٔ خبر: 66253856 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی:

پیشنهاد افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی به دولت ارائه می‌شود

تهران- ایرنا- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: پیشنهاد افزایش تسهیلات ساخت مسکن روستایی به دولت ارائه می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «غلامرضا صالحی» درباره افزایش تسهیلات بخش مسکن روستایی، افزود: تسهیلات مسکن روستایی از بهمن‌ماه سال گذشته پس از طی مراحل اداری، اخذ تضامین بانک مرکزی و سازمان برنامه‌وبودجه به ۹ بانک عامل ابلاغ شد. اما از اول دی سال ۱۴۰۲ پرداخت تسهیلات ۳۵۰ میلیون‌ تومانی آغاز شد.

وی بیان‌داشت: در این مدت حدود سه ماه بیش از ۲۶۰ هزار نفر به بانک‌ها برای دریافت وام مسکن روستایی معرفی و ۱۱۰ هزار واحد مسکونی هم عقد قرارداد شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه‌داد: با توجه به آنکه سهمیه ۳۵۰ میلیون تومانی سال ۱۴۰۲ به ازای هر واحد و معرفی به بانک‌های عامل تا خردادماه امسال به اتمام می‌رسد، پیشنهاد افزایش سقف وام مسکن تا ۴۰۰ میلیون تومان را آماده کرده‌ایم که به دولت ارائه خواهد شد.

صالحی ادامه‌داد: چنانچه بانک‌های عامل همراهی خوبی داشته باشند می‌توانیم سقف وام مسکن روستایی را افزایش دهیم. به‌هرحال ظرفیت خوبی در روستاها وجود دارد و میزان ساخت‌وساز رونق خوبی گرفته است.

وی مهاجرت به روستاها را یک مزیت عنوان کرد و افزود: مهاجرت معکوس روند صعودی به خود گرفته است و همین مساله تقاضا برای ساخت‌وساز را افزایش و رونق داده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره هزینه ساخت مسکن در روستاها، توضیح داد: هزینه ساخت مسکن بسته به مواد به کار رفته به‌طور متوسط و پایه هر متر مربع ۸.۵ میلیون تومان است. البته این هزینه و این مبلغ مربوط به هزینه‌های سال ۱۴۰۲ است و امسال این مبالغ متفاوت خواهد بود.

به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در روستاها و شهرهای تحت مسوولیت بنیاد مسکن اجرا شده و ۲۴۱ هزار و ۵۲۵ واحد روستایی تکمیل و تحویل شده است.

نظر شما