شناسهٔ خبر: 66253102 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

افزایش ۳۴ درصدی پرداخت صدقات در خراسان جنوبی

خبرگزاری صدا و سیما

مردم خراسان جنوبی به طور متوسط ماهانه یک میلیارد تومان صدقه به نیازمندان اهداء کردند.

صاحب‌خبر -

افزایش ۳۴ درصدی پرداخت صدقات در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام‌خمینی (ره) خراسان‌جنوبی از افزایش  ۳۴ درصدی پرداخت صدقات مردم استان، پارسال در مقایسه با سال قبل از آن خبر داد و گفت: بیش از ۱۳ میلیارد تومان صدقه توسط امداد و مراکز نیکوکاری درسطح استان از سال گذشته تاکنون جمع آوری شده است.

عبدالرحیم لطفی افزود: در این مدت بیش از ۸ میلیارد و ۳۶۴ میلیون تومان از طریق روش‌های الکترونیکی شامل کد ussd، اینترنتی، خودپرداز، موبایل سنا، واریزبه حساب و کارتخوان  پرداخت شده است.

به گفته وی بیشترین درآمد صندوق‌ها مربوط به مشترکات خانگی بوده که بیش از ۹ میلیارد تومان از این محل جمع آوری شده است.

لطفی مجموع مشترکان صدقات استان را ۱۹۸ هزار و ۵۳ مشترک عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۰۶ هزار و ۷۳۸ مشترک صنادیق کوچک، تعداد ۳ هزار و ۵۰۷ صندوق بزرگ معابر واماکن و تعداد ۸۷ هزار و ۸۰۸ مشترک دارای کد QR است.

لطفی گفت: صدقات جمع‌آوری شده مردم خیر و نیکوکار نیز در سرفصل‌های جهیزیه، مسکن، درمان، اشتغال تحصیلی، موردی و... هزینه می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان با اشاره به اینکه پرداخت الکترونیکی، آسان‌ترین روش کمک به نیازمندان است تاکید کرد: هم استانی‌های داخل و خارج از استان می‌توانند با شماره گیری#۰۵۶*۸۸۷۷* در مرکز استان و در سایر ادارات با کد همان شهر، مبلغ صدقه خود را پرداخت تا در اولین فرصت به دست نیازمندان واقعی برسد.

به گفته لطفی برای تمامی مشترکین صنادیق کوچک صدقات برچسب کیوآر کد نصب شده که می‌توانند علاوه برپرداخت صدقه فیزیکی بصورت الکترونیکی نیز پرداخت کنند.

وی از طراحی و اجرای نرم افزار اختصاصی کمیته امداد با نام " سامانه نیکوکاری" در راستای هوشمندسازی خدمات و تسریع در کمک رسانی به نیازمندان، دسترسی آسان در واریز کمک و جلوگیری از استهلاک پول ملی خبر داد و افزود: همه هموطنان به ویژه هم استانی‌های داخل و خارج از استان می‌توانند با دریافت این سامانه از نرم افزار کافه بازار و نصب برنامه مذکور بر روی گوشی تلفن همراه خود، همه کمک‌های خود را به هر نیتی که دارند پرداخت کنند.

نظر شما