شناسهٔ خبر: 66253083 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

آب سد شهدای تنگ ارم به سه شهر و روستای منطقه رسید

بوشهر-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: احداث خط انتقال ۳۴ کیلومتری مجتمع آبرسانی ارم دهرود، آب شرب شهر تنگ ارم و روستاهای دهرود علیا و سفلی را تامین کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، بوالحسن عالی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجتمع آبرسانی ارم دهرود، شهر تنگ ارم و ۶ روستا با جمعیت سه هزار و ۵۰۰ خانوار این بخش را تحت پوشش قرار می دهد.

وی افزود: در حال حاضر انشعاب شهر تنگ ارم و ۲ روستا به این خط متصل شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر تصریح کرد: خط انتقال مجتمع یاد شده ظرف مدت ۶ سال و با 2 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار احداث شده است.

عالی ادامه داد: خط انتقال مجتمع آبرسانی ارم دهرود به طول حدود ۳۴ کیلومتر و به قطر ۱۹۰ تا ۳۵۵ میلیمتر یکی از طرح های شاخص این شرکت در دولت سیزدهم به شمار می‌رود.

وی عنوان کرد: منبع تامین آب این مجتمع سد شهدای تنگ ارم بوده که خط انتقال آن از محل پروژه های جهاد آبرسانی احداث شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود: با اتصال شبکه آب شرب چهار روستای باقیمانده وضعیت تامین آب شهر و روستاهای بخش ارم شاهد تحولی چشمگیر می شود.

عالی یادآور شد: در استان بوشهر طرح های متعددی با هدف عبور موفق از پیک بار تابستان اجرایی شده که پیش بینی شده تا قبل از تابستان به افتتاح برسند.

وی عنوان کرد: با توجه به کاهش شدید نزولات جوی استان بوشهر در ماه های اخیر انتظار است هم استانی ها با همکاری از این شرایط نسبت به مصرف بهینه آب اهتمام جدی داشته باشند.

نظر شما