شناسهٔ خبر: 66252832 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

اعتبارات زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل محدود است

اردبیل- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: اعتبارات مربوط به ایجاد زیرساخت‌های طرح‌های سرمایه‌گذاری بخش گردشگری این استان جوابگوی نیاز همه طرح‌های در حال اجرا نیست.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن محمدی ادیب روز یکشنبه در جلسه کارگروه سرمایه‌گذاری گردشگری خلخال از اجرای ۹۱ طرح گردشگری سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری این استان خبر داد و افزود: محدودیت اعتبارات ایجاد زیرساخت‌های گردشگری باعث کندی اجرای طرح‌های زیرساختی در این بخش شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با بیان اینکه آماده هرگونه همکاری برای تسریع در اجرای پروژه گردشگری پل معلق ازناو خلخال آماده هستیم ، گفت: حداقل اعتبارات پیش‌بینی شده برای ایجاد زیرساخت‌های این طرح بزرگ ۲۰۰ میلیارد ریال است.

محمدی ادیب اظهار داشت: در حالی که کل اعتبارات ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان برای کمک به ۹۱ طرح در حال اجرای گردشگری ۲۵۰ میلیارد ریال است، تامین ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های طرح پل معلق خلخال بدون کمک گرفتن از سایر منابع اعتباری ملی امکان‌پذیر نیست.

وی اضافه کرد: در حالی که سرمایه‌گذاران تمام ۹۱ طرح گردشگری استان منتظر مساعدت‌های دولتی و اداره کل میراث فرهنگی هستند، اساس توزیع اعتبارات ایجاد زیرساخت‌های گردشگری بر مبنای پیشرفت فازهای پیش‌بینی شده در طرح‌های گردشگری است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با اشاره به طولانی شدن زمان اجرای طرح پل معلق خلخال و تاخیر بیش از اندازه در ساخت آن گفت: در حالی که پروژه احداث پل معلق سرعین بسیار دیرتر از پل معلق خلخال آغاز شده ولی با تلاش سرمایه‌گذار این پروژه با ۷۰ درصد پیشرفت در حال اجراست و پیش‌بینی می‌شود این طرح تا خردادماه امسال مورد بهره‌برداری قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: ما متعهد به رفع موانع سرمایه‌گذاری از مقابل سرمایه‌گذاران طرح‌های گردشگری هستیم، در عین حال انتظار از سرمایه‌گذاران این طرح‌ها نیز اجرا و تکمیل طرح بر اساس برنامه زمان‌بندی شده با استفاده از حداکثر توان مالی و پرهیز از تاخیر در زمان اجرای پروژه است.

منتخب مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه با اشاره به تغییرات بیش از اندازه در اجرای طرح پل معلق ازناو گفت: در اجرای این طرح همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید دست به دست هم داده و راه را برای رفع موانع این طرح بزرگ گردشگری که منجر به توسعه اقتصادی شهرستان خلخال می‌شود، باز کنند.

وی با درخواست از همه مسئولان دست‌اندرکار اجرای طرح‌های گردشگری برای پرهیز از سنگ‌اندازی در مقابل سرمایه‌گذاران این گونه طرح‌ها افزود: مسئولانی که به هر عنوان در مقابل طرح‌های گردشگری موانع ایجاد می‌کنند در واقعیت مانع رشد و توسعه شهرستان می‌شوند.

وی گفت: به استثنای سود و عوایدی که اجرای طرح‌های گردشگری برای سرمایه‌گذاران آن دارد اصل بهره‌مندی از فواید اجرایی این گونه طرح‌ها به جیب مردم منطقه خواهد رفت.

سیدجواد یحیی‌زاده ، فرماندار خلخال نیز با بیان اینکه هیچ مانعی برای اجرای طرح پل معلق در منطقه ازناو وجود ندارد، گفت: سرمایه‌گذار پل معلق پیش از اندازه در اجرای این پروژه تاخیر داشته و متعهد به تکمیل و اجرای فاز اول این پروژه و عبور از روی پل تا شهریورماه امسال است.

نظر شما