شناسهٔ خبر: 66252685 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

وزیرامورخارجه از خانواده شهید طهرانی‌مقدم قدردانی کرد

تهران-ایرنا- مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه با حضور در منزل سردار شهید طهرانی مقدم از سوی وزیر امور خارجه با اهدای گل از خانواده آن شهید قدردانی کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش سیاست خارجی ایرنا، حجت الاسلام میثم امرودی مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه صبح امروز (یکشنبه) با حضور در منزل سردار شهید حسن طهرانی مقدم با خانواده این شهید دیدار و پیام تشکر وزیرامورخارجه را به خانواده شهید ابلاغ کرد.

وی پس از اهدای گل و قرائت پیام قدردانی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران از خانواده شهید بزرگوار سردار حسن طهرانی مقدم در سخنانی ضمن یادآوری ضرورت احیای نام و یاد شهدا و پیگیری راه آنان، گفت: مقام معظم رهبری فرمایشی دارند مبنی براینکه زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و لذا دائما می بایست نام و یاد این شهدا را احیا کرد و نکته مورد تاکید دیگر معظم له در خصوص شهدا قدم برداشتن در راه مسیر شهدا است که قدم در قدمگاه شهیدان گذاشتن کار سختی است. جوانان ما اگر دنبال راه انقلاب هستند راه همان راهی است که شهید طهرانی مقدم ادامه داده است.

وی خطاب به خانواده شهید در ادامه تصریح کرد: برخی ها فکر می‌کنند شهید طهرانی مقدم فقط بازدارندگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت درحالی که به این مسئله توجهی ندارند که ملتی که شهید داده است خود این شهدا بزرگترین قدرت بازدارندگی را برای ملتشان ایجاد کرده اند.به این معنا که بزرگترین قدرت نرمی که می‌تواند در برابر دشمن بازدارندگی ایجاد کند خود این شهیدان هستند و به تعبیر حضرت امام ملتی که شهادت دارد شکست ندارد. بنابراین شهادت اوج اقتدار ماست و به تنهایی بازدارنده است.

مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه در ادامه با اشاره به عملیات موشکی و پهپادی غرور آفرین اخیر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهداف صهیونیستی در عمق این رژیم را مدیون جانفشانی های شهدایی چون طهرانی مقدم و حاج قاسم سلیمانی دانست و آن را تکمیل کننده تلاشهای دستگاه دیپلماسی به نفع ملتهای منطقه برشمرد.

وی در پایان با تشکر از زحمات خانواده شهیدان طهرانی مقدم برای ملت و نظام گفت که بواسطه حضور در جمع این خانواده بزرگ که اثار و برکات غرور آفرین آن را امروز در این شرایط سخت مشاهده می کنیم، خداوند را شاکر هستم و به نیابت از امیرعبداللهیان که هم اینک در ماموریت حضور در سازمال ملل هستند و به اتکای تلاشهای این شهدا و حمایت های مردم در روز قدس آن سخنرانی قاطع و دشمن شکن را در صحن سازمان ملل ایراد کردند مراتب تشکر و قدرانی را خدمت خانواده شهیدان طهرانی مقدم اعلام می دارم.

در این دیدار علاوه بر مشاور فرهنگی وزیر امور خارجه، حجت الاسلام احمدحسین فلاحی، فداحسین مالکی و زهره الهییان به نمایندگی از مجلس شورای اسلامی و علی خطیبی معاون وزیر علوم، مهدی شکیبایی معاون اتحادیه بین المللی سازمان‌های غیر دولتی حامی فلسطین نیز حضور داشتند و طی سخنانی مراتب تشکر و قدردانی خود را از بابت زحماتی که شهید طهرانی مقدم در ایجاد توانمندی های موشکی و پهپادی متحمل شدند، به بیت شهید طهرانی مقدم اعلام کردند.

نظر شما