شناسهٔ خبر: 66251621 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک- کره جنوبی ؛

فاطمه مجلل اولین سهمیه قایقرانی ایران در المپیک را بدست آورد

سومین روز از مسابقات قایقرانی روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه روئینگ با کسب اولین سهمیه المپیک این رشته توسط فاطمه مجلل آغاز شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، سومین روز از رقابت‌های قایقرانی روئینگ قهرمانی آسیا و انتخابی بازی‌های المپیک امروز یکشنبه دوم اردیبهشت ماه با حضور نمایندگان کشورمان در فینال چند ماده در چونگجوی کره جنوبی پیحیری می‌شود.که در اولین مسابقه فاطمه مجلل پاروزن کشورمان موفق شد با ایستادن در رده سوم ضمن کسب مدال برنز آسیا اولین سهمیه قایقرانی ایران را در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس کسب کند.

در ادامه رقابت‌ها فاطمه مجلل در روئینگ تکنفره بانوان در فینال با حریفانی از ویتنام، فیلیپین، ژاپن، ازبکستان و سنگاپور رقابت کرد و با زمان ۷:۳۷.۰۷ دقیقه به عنوان قایق سوم از خط عبور کرد و با کسب مدال برنز مسابقات جواز حضور در المپیک را بدست آورد. در این رقابت نمایندگان ازبکستان و ژاپن اول و دوم شدند. ۵ قایق نخست این ماده سهمیه حضور در بازی‌های المپیک پاریس را کسب کردند.

در دیگر مسابقه امروز، حمیدرضا رضوانی در روئینگ تکنفره مردان در فینال B با حریفانی از ویتنام، فیلیپین، کره، عراق و چین‌تایپه رقابت کرد و با زمان ۷:۱۵.۵۱ دقیقه به عنوان قایق پنجم از خط عبور کرد و جایگاه یازدهمی مسابقات را بدست آورد و از کسب سهمیه المپیک جا ماند. در این رقابت نمایندگان عراق، ویتنام و فلیپین به ترتیب اول تا سوم شدند

این مسابقات با برگزاری دیگر رقابت‌ها برای ملی‌پوشان کشورمان در جریان است.

نظر شما