شناسهٔ خبر: 66225029 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پیکر پرویز داودی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد

شهرری - ایرنا - پیکر مرحوم پرویز داوودی عضو مجمع تشیخص مصلحت نظام پس از تشییع و اقامه نماز میت با حضور مردم، مسئولان و خانواده وی روز پنجشنبه در قطعه ۷۴ بهشت زهرا (س) آرام گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، مرحوم دکتر پرویز داوودی معاون اول رئیس جمهور در دولت نهم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی روز پنجشنبه در سن ۷۱ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 مراسم تشییع مرحوم داوودی با حضور مسئولان‌،  خانواده ، دولتمردان دولت نهم و دهم و بازماندگان در بهشت زهرا برگزار شد .

عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، مشاور و معاون اقتصادی رئیس قوه قضائیه (مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی)، معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی (دولت سازندگی)، معاون اول رئیس جمهور در دولت نهم (محمود احمدی نژاد) از سوابق کاری و اجرایی مرحوم پرویز داوودی است.

پرویز داوودی در سال ۱۳۳۱ در تهران زاده شد و مدرک دکتری اقتصاد را سال ۱۳۵۹ از دانشگاه ایالتی آیووا در ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.

طبق برنام اعلام شده مراسم ترحیم این مرحوم شنبه اول اردیبهشت ساعت ۱۳:۳۰ در مسجد نورِ میدان فاطمی برگزار می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت پرویز داوودی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام محمدمهدی اسماعیلی آمده است: درگذشت استاد گرانقدر و انقلابی کوشا، مرحوم دکتر پرویز داوودی، از اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، تأثر و تألم آفرید. زحمات مستمر این بزرگمرد دانا در عرصه‌ها و سطوح مختلف همواره در مسیر خدمت به مردم و انقلاب اسلامی منشأ ثمرات ارزشمندی بوده است که آثار آن باقی و جاری خواهد بود.

این پیام می‌افزاید: ضمن عرض تسلیت درگذشت این عزیز خدمتگزار و متعهد، به خانواده گرامی، جامعه علمی و دانشگاهی کشور، مجمع تشخصی مصلحت نظام، و عزیزان و شاگردان آن مرحوم، علو درجات برای ایشان و صبر و اجر برای بازماندگان از پرودگار متعال مسئلت دارم.

جمعی از مسئولان در پیام‌های جداگانه درگذشت «پرویز داوودی» استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی و معاون اول رئیس‌جمهوری دولت نهم را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفتند.

به گزارش ایرنا، جمعی از مسئولان در پیام‌های جداگانه درگذشت «پرویز داوودی» استاد اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی و معاون اول رئیس‌جمهوری دولت نهم را به خانواده آن مرحوم تسلیت گفتند.

محمد باقر قالیباف با صدور با بیان اینکه ایشان از مدیران توانمند کشور در حوزه‌های سیاسی و اجرایی بودند که سالها در مسئولیت‌های متعدد و اثربخش از جمله معاونت اول ریاست‌جمهوری و عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و همچنین به‌عنوان یک شخصیت فرهیخته در جایگاه تدریس و پژوهش در مراکز دانشگاهی، خدمات ماندگاری را عرضه داشتند، نوشت: ضمن عرض تسلیت به جامعه علمی و دانشگاهی کشور، شاگردان و همکاران و خانواده محترم، برای آن فقید خدوم، رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

پیام تسلیت آیت‌الله مدرسی یزدی به مناسبت درگذشت داوودی

آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی یزدی عضو فقهای شورای نگهبان هم در پیامی درگذشت«پرویز داودی» را تسلیت گفت و نوشت: این استاد دانشمند و با صفا اوّلین شخصی بود که در سال‌های دهه شصت، نوشته‌های اقتصادی خود را برای اطمینان بخشی بیشتر به ایشان ارایه می‌کردم و ایشان هم با تواضع و متانت خاص خود لطف کرده و با دقت می‌خواند و موجب اطمینان بیشتر من در تحلیل‌های اقتصادی می‌شد. در طول مدت همکاری علمی، برخی ابهامات علمی ـ اقتصادی را با ایشان در میان می‌گذاشتم و ایشان با توانایی و بزرگواری که داشت، به خوبی توضیح می‌داد و مطالب و تحلیل‌هایی که سال‌ها از تحصیل و تدریس و تحقیق در اقتصاد آموخته بود، بی دریغ ارائه می‌کرد و آنچه را که بنده گاهی از نکات اقتصاد اسلامی بیان می‌کردم، به خوبی دریافت کرده و کاملاْ به شرع متعبّد بود.

وی در پیام خود آورده است: اکنون فقدان او ضایعه سنگینی برای نظام اسلامی، دانشگاهیان، حوزویان و اینجانب است. از خداوند متعال خواهانم که او را در أعلی علّیّین با محمد و آل صلوات الله علیهم اجمعین محشور نموده و کمبودهای ناشی از فقدان او را جبران فرماید و به بازماندگان ایشان صبر و اجر جزیل مرحمت نماید.

نظر شما