شناسهٔ خبر: 66218921 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

دو برابر شدن کشت دانه روغنی کلزا در میاندوآب

کشت دانه روغنی کلزا در میاندوآب دو برابر شد.

صاحب‌خبر -

دو برابر شدن کشت دانه روغنی کلزا در میاندوآب

به گزارش خبرگزاری صدا وسیمای مرکز مهاباد؛ مدیر جهادکشاورزی شهرستان میاندوآب گفت: کشت دانه روغنی کلزا در این شهرستان امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده و پیش‌بینی می شود بیش از یکهزار و ۶۰۰ تُن محصول در این شهرستان برداشت شود.

رضا مقدم، با اشاره به اینکه توسعه کشت کلزا به دلیل نیاز کشور به دانه های روغنی و اثربخشی مناسب این محصول در تناوب زراعی با غلات، از اولویتهای جهاد کشاورزی است افزود: امسال در ۴۱۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان محصول کلزا کشت شده و پیش‌بینی می شود بیش از یکهزار و ۶۰۰ تن محصول برداشت شود.

مقدم اظهارکرد: در راستای افزایش عملکرد در واحد سطح، میزان یکهزار و ۹۰۰ کیلوگرم بذر کلزا از انواع ارقام هیبرید جهت کشت در بین کلزاکاران میاندوآب توزیع شده است.

وی گفت: در راستای بهبود تغذیه محصول کلزا، ۱۷۸ تن انواع کودهای شیمیایی یارانه دار از محل اعتبارات طرح افزایش دانه های روغنی و ۸۵۰ لیتر کود ریز مغذی بین کلزاکاران این شهرستان توزیع شده است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان میاندوآب افزود: در راستای کنترل عوامل خسارت زا و تولید محصول سالم، با صدور اطلاعیه‌های پیش آگاهی و اطلاع رسانی گسترده در سطح روستاها و فضای مجازی، تاکنون در ۴۱۰ هکتار از مزارع کلزا در دو مرحله با آفت شته مومی و در یک مرحله با علفهای هرز مبازره انجام شده است.

نظر شما