شناسهٔ خبر: 66218233 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آریا | لینک خبر

جایگاه آقایان و بانوان در اتوبوس‌های بی‌آرتی جابجا می‌شود

صاحب‌خبر -
جایگاه آقایان و بانوان در اتوبوس‌های بی‌آرتی جابجا می‌شود
خبرگزاری آریا - مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: متأسفانه خانم‌ها بیشترین آسیب را در تصادفات راهنمایی و رانندگی مرتبط با اتوبوس‌ها می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، مهدی علیزاده اظهار کرد: به دلیل حضور گسترده موتور سیکلت‌ها و ماشین‌های شخصی در خطوط ویژه اتوبوس، ترمزهای ناگهانی راننده اتوبوس برای جلوگیری از برخورد با عابر یا این‌ وسایل گاهاً اجتناب ناپذیر است و به دلیل وجود بخش خانم‌ها در جلوی خطوط بی آرتی بیشترین صدمات به آنها وارد می‌شود.
علیزاده در ادامه یادآور شد: در صدها خط متعلق به بخش خصوصی که مانند قدیم الایام آقایان در جلو و خانم‌ها در بخش انتهایی اتوبوس حضور دارند، کمتر شاهد آسیب دیدگی آقایان بوده‌ایم و این بر اساس رصد آماری 2 ساله است.
مدیرعامل شرکت واحد خاطرنشان کرد: حفظ سلامت و امنیت همه شهروندانی که در طول 24 ساعت شبانه روز از خطوط بی آرتی ما استفاده می‌کنند از اهمیت بالایی برخوردار است و بر همین اساس و به توصیه متخصصان تصمیم گرفتیم وضعیت استقرار خانم‌ها و آقایان در خطوط بی آرتی به روال قدیم یعنی آقایان در جلو و خانم‌ها در بخش انتهایی بازگردد.
علیزاده گفت: امسال با پیگیری‌های فراوان شهردار تهران، تعداد قابل توجهی اتوبوس تولید داخل یا خارج از کشور به ناوگان اتوبوسرانی اضافه می‌شود و تلاش خواهیم کرد در مدت زمان نه چندان طولانی مردم شاهد آسایش بیشتری در اتوبوس‌ها باشند.
انتهای پیام/

نظر شما