شناسهٔ خبر: 66217495 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در کویت صورت گرفت؛

بررسی راهکارهای گسترش همکاری‌های زیست محیطی ایران و کویت

تهران-ایرنا- در دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران در کویت با دبیرکل جدید سازمان منطقه‌ای حفظ محیط زیست دریایی مهم ترین محورهای گسترش همکاری زیست محیطی دو کشور همسایه ایران و کویت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، محمد توتونچی سفیر ایران در کویت در دیدار با دبیرکل جدید سازمان منطقه ای حفظ محیط زیست دریایی مهم ترین محورهای گسترش همکاری زیست محیطی دو کشور همسایه جمهوری اسلامی ایران و کویت را مورد بحث و بررسی قرار داد.

توتونچی در این دیدار گفت مدیریت چالش های منطقه ای محیط زیست و رسیدگی به آلاینده های زیست محیطی به ویژه با تردد روزانه ده‌ها نفتکش از خلیج فارس همواره مورد توجه جمهوری اسلامی ایران بوده که نه تنها حیات آبزیان بلکه حتی ساکنان مناطق ساحلی در معرض خطر قرار داده است.

سفیر کشورمان افزود: با تلاش سازمان حفظ محیط زیست دریایی (راپمی) امیدواریم میزان آلاینده ها کاهش یابد و جمهوری اسلامی برای همه گونه کمک و همیاری با این سازمان در جهت جلوگیری از فجایع زیست محیطی و انجام پروژه های تحقیقاتی و کارگاه های آموزشی به منظور اندازه گیری آلاینده ها و ایجاد ایستگاه های پایش آمادگی دارد.

محمد داود الاحمد دبیرکل جدید سازمان راپمی ضمن تاکید بر نقش کلیدی جمهوری اسلامی ایران که بر نیمی از کل ساحل خلیج فارس و دریای عمان اشراف دارد، گفت: سازمان راپمی طی 45 سال فعالیت شبانه روزی و نظارت مستمر بر عبور و مرور نفتکش ها می کوشد از آلودگی محیط زیست خلیج فارس بکاهد.

وی ابراز امیدواری کرد با تشریک مساعی کشورهای عضو و بهره گیری از تجربیات متخصصان و دست اندرکاران ایرانی بتوان طرح های مفیدی برای مقابله با آلودگی و پاکسازی سواحل و محیط زیست دریایی انجام داد.

نظر شما