شناسهٔ خبر: 66217349 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

رسانه‌های اسرائیلی فاش کردند

جزئیات جدید از خسارات و تلفات سنگین به اسرائیل در حملات ایران/ تکذیب اصابت موشک به تاسیسات هسته‌ای دیمونا

با گذشت چند روز از حملات موشکی و پهپادی مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل، به رغم اینکه مقامات صهیونیستی و غربی تلاش گسترده‌ای برای ناموفق جلوه دادن عملیات وعده صادق انجام داده اند، با این حال، گزارش‌های منتشره در رسانه‌های اسرائیلی، حکایت از تلفات سنگین صهیونیست‌ها دارد.

صاحب‌خبر -

جزئیات جدید از خسارات و تلفات سنگین به اسرائیل در حملات ایران/ اصابت موشک به تاسیسات هسته ای دیمونا

بین الملل تابناک: با گذشت چند روز از حملات موشکی و پهپادی مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران به اسرائیل، به رغم اینکه مقامات صهیونیستی و غربی تلاش گسترده‌ای برای ناموفق جلوه دادن عملیات وعده صادق انجام داده اند، با این حال، گزارش‌های منتشره در رسانه‌های اسرائیلی، حکایت از تلفات سنگین صهیونیست‌ها دارد.

ادعای «معاریو» درباره حمله به دیمونا توسط ایران کذب است
۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۱:۴۶
یک منبع آگاه با اشاره به عملیات وعده صادق در گفت‌وگو با فارس گفت: در عملیات تنبیهی وعده صادق علیه رژیم صهیونسیتی، همه اهداف نظامی شامل پایگاه اطلاعاتی در ارتفاعات جولان اشغالی(جبل الشیخ) و پایگاه هوایی نواتیم بود‌.
 
وی ادامه داد: این دو پایگاه در به شهادت رساندن مستشاران نظامی کشورمان که در بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق نقش اساسی داشتند. این منبع آگاه در پاسخ به این سوال که روزنامه صهیونیستی معاریو در گزارشی مدعی مورد هدف قرار گرفتن نیروگاه هسته‌ای دیمونا توسط ایران شده بود، تصریح کرد: این ادعای صهیونیست‌ها کاملاً کذب و دروغ است.
 
وی با بیان اینکه همه نقاط سرزمین های اشغال در تیررس ایران است گفت: نیروگاه اتمی دیمونا جزو اهداف در عملیات تنبیهی اخیر نبوده اگرچه همگان به‌ویژه  سران رژیم صهیونیستی امروز کاملا واقفند که هیچ نقطه ای در اراضی اشغالی نیست که دردسترس ما نباشد.

یک روزنامه اسرائیلی با تکیه بر تصاویر ماهواره‌ای، صحت سخنان سخنگوی ارتش این رژیم را که مدعی شده بود ۹۹ درصد پرتابه‌های ایران در عملیات وعده صادق دفع شده، زیر سوال برد.

 امروز پنجشنبه، روزنامه‌های صهیونیستی معاریو و هاآرتص، اطلاعات جدیدی درباره موشک‌ها و پهپادهای ایران که شنبه شب گذشته به سمت پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی شلیک شد، منتشر کردند.

به گزارش الجزیره، تازه‌ترین اطلاعات منتشر شده در دو روزنامه عبری معاریو و هاآرتص با ادعای منابع رسمی صهیونیستی درباره آسیب جزئی حملات موشکی و پهپادی ایران و منهدم کردن اغلب این موشک‌ها و پهپادها در تضاد است.

روزنامه معاریو به نقل از یک پژوهشگر نظامی صهیونیست گزارش داد که پدافند هوایی ارتش اسرائیل بر خلاف ادعاهای دانیل هاگاری، سخنگوی این ارتش که مدعی رهگیری و انهدام ۹۹ درصد حملات ایران است، تنها حدود ۸۴ درصد این حملات ایران را دفع کرده است.

این روزنامه افزود، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که حداقل یکی از ساختمان‌های رآکتور هسته‌ای دیمونا در نقب بر آثار حملات ایران آسیب دیده و دو تن در مجاورت آن مجروح شده‌اند.

در ادامه گزارش معاریو آمده است: کلیپ‌های ویدئویی نشان می‌دهد که چهار تن در پایگاه هوایی نواتیم در نتیجه اصابت مستقیم موشک‌ها و نه به علت اصابت ترکش موشک‌های پدافند هوایی زخمی شده‌اند.

این روزنامه صهیونیستی با استناد به تحلیل ویدئوهای منتشره درباره حملات موشکی و پهپادی ایران اعلام کرد، دست‌کم پنج تن در پایگاه هوایی رامون در منطقه اشغالی النقب در این حملات زخمی شده‌اند.

روزنامه عبری هاآرتص نیز تصاویری منتشر کرد که خسارات ناشی از حمله موشکی ایران را به یک پایگاه هوایی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد.

بر اساس این تصاویر ماهواره‌ای که ساعاتی پس از حمله ایران گرفته شده است، آسیب به باند فرود در قسمت جنوبی پایگاه نواتیم در نزدیکی یک اسکادران هواپیمای C-130 قابل مشاهده است.

نظر شما