شناسهٔ خبر: 66217032 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: جوان | لینک خبر

وزیر بهداشت خبر داد

اجرای پویش ملی غربالگری سرطان در ایران

وزیر بهداشت از اجرای پویش ملی غربالگری سرطان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در سال جاری خبر داد.

صاحب‌خبر -

جوان آنلاین:  بهرام عین‌اللهی در حاشیه بازدید از پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان از رایگان کردن درمان سرطان به عنوان یکی از راهبرد‌های وزارت بهداشت در دولت مردمی یاد کرد و گفت: زیرساخت‌های درمان سرطان در کشور توسعه و تقویت شده است.

به گزارش تسنیم، وی پروژه مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان را یکی از بهترین و مجهز‌ترین مراکز کشور عنوان و خاطرنشان کرد: در این مراکز همه درمان‌ها و دارو‌های مربوط به سرطان، ارائه می‌شود. این مرکز از سال ۹۰ که عملیات ساخت آن آغاز شده تا دولت مردمی ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، اما در دولت مردمی، علاوه بر تکمیل ۵۰ درصد مابقی، تامین تجهیزات مورد نیاز نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر بهداشت با اشاره به تامین دستگاه‌ها و خدمات بسیار پیشرفته در درمان سرطان از جمله غربالگری سرطان، رادیوتراپی، آزمایش‌های تخصصی، شیمی درمانی، MRI، سی تی اسکن، سی تی آنژیوگرافی، دستگاه‌های شتاب دهنده و پزشکی هسته‌ای از بهره برداری از این طرح مهم درمانی استان سمنان تا هفته دولت امسال خبر داد.

عین‌اللهی ادامه داد: در مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان سمنان ۵۲ تخت در فضایی با زیربنای ۶ هزار و ۱۸۰ متر مربع در نظر گرفته شده که در کشور بی نظیر است.

وی از اجرای پویش ملی غربالگری سرطان به عنوان یکی از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت در سال جاری یاد کرد و گفت: بسیاری از سرطان‌ها مانند سرطان پستان و یا پروستات تا قبل از رسیدن به مراحل پیشرفته، قابل تشخیص، پیشگیری و درمان هستند که اجرای این پویش بعد از پویش ملی سلامت کودکان انجام می‌شود.

نظر شما