شناسهٔ خبر: 66210456 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

دستگیری ۲ قاتل اجاره‌ای در تهران و زنی که با موتور مواد می‌فروخت

خبرگزاری ایرنا

رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی پایتخت از دستگیری عاملان قتل زن جوان خبر داد و گفت: ۲ قاتل برای انجام این قتل اجاره شده بودند.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :

سردار علی، ولی پور گودرزی اظهار کرد: بهمن سال گذشته، زن جوانی هراسان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفت و به اپراتور گفت، جسد زن همسایه را به نام شهناز کشف کردم؛ لطفا برای کمک‌رسانی اقدام کنید.

وی افزود: با اعلام این خبر تیمی زبده از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و با جسد زن ۴۲ ساله در تختخوابش مواجه شدند که از زمان مرگ چند ساعتی می‌گذشت و علت مرگ خفگی اعلام شد.

به گفته وی، آثار خراش روی دست زن میانسال حکایت از درگیری او با قاتلش داشت همچنین بررسی‌ها نشان می‌داد که طلا‌های مقتول نیز به سرقت رفته است.

سردار، ولی پور گودرزی اظهار کرد: زن جوانی که کشف جسد را به پلیس گزارش داده بود در جریان تحقیقات ماجرا را اینطور توضیح داد، شهناز و همسرش همیشه با هم اختلاف داشتند و با وجود اینکه یکبار جدا شده بودند، اما به خاطر بچه‌هایشان دوباره ازدواج کردند.

او همچنین گفت که آن‌ها اغلب اوقات با هم دعوا و درگیری داشتند، شوهر شهناز که کارمند بانک است با من تماس گرفت و گفت بچه‌هایش مدرسه هستند و هر چه به تلفن همسرش زنگ می‌زند، پاسخ نمی‌دهد به همین دلیل نگران همسرش شده بود و از من خواست که به او سر بزنم، من هم خودم را به آپارتمان آن‌ها رساندم چندین بار زنگ زدم، اما کسی در را باز نکرد، بعد در را هل دادم که باز شد وقتی وارد خانه شدم ناگهان در اتاق خواب جسدش را پیدا کردم.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ متذکر شد: اگر چه در بررسی‌های اولیه به نظر می‌رسید که زن میانسال قربانی سرقت شده است، اما سالم بودن در‌های ورودی خانه، حکایت از ورود قاتلی آشنا داشت از سویی اختلافات زوج میانسال و تماس همسر مقتول با زن همسایه، احتمال جنایت خانوادگی را مطرح کرد.

وی افزود: با این فرضیه کارآگاهان به همسر مقتول شک کردند و در بازبینی دوربین‌های مداربسته بانک محل کار همسر مقتول دریافتند وی روز حادثه سه بار بانک را ترک کرده و مدام تلفنی در حال صحبت و مکالمه بوده است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان در اقدامات اطلاعاتی متوجه شدند که نوید با ۲ مرد غریبه تلفنی صحبت می‌کرده و چند روز قبل از این جنایت به آن‌ها برای انجام یک کار وعده پول داده است.

سردار، ولی پور گودرزی گفت: کارآگاهان خیلی زود نوید را بازداشت کردند؛ وی در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد و مدعی شد، تمام دارایی‌ام را در اختیارم همسرم قرار داده بودم و حتی یک وام میلیونی برای شهناز گرفتم، اما او اقساطش را پرداخت نکرد و من مجبورم شدم اقساط وام را پرداخت کنم شهناز حتی حاضر نمی‌شد اموالی که به نامش زده بودم را به من برگرداند.

همین موارد باعث شد که اختلافات ما روز به روز بیشتر شود و با اینکه یکبار از هم جدا شده بودیم به خاطر بچه‌هایم دوباره ازدواج کردیم، ولی دیگر نمی‌توانستم این وضعیت را تحمل کنم و از یک سال قبل، تصمیم به قتل همسرم گرفتم.

برای قتل او سناریو‌های زیادی طراحی کرده بودم، اول می‌خواستم که با خوراندن قرص او را به قتل برسانم، اما ترسیدم که لو بروم. بعد تصمیم گرفتم آدمکشی را برای این کار اجیر کنم سه ماه قبل از قتل همسرم، موضوع را به یکی از دوستانم گفتم و او دو خلافکار را به من معرفی کرد.

بعد از چندین جلسه به توافق رسیدیم و آدرس و کلید خانه‌ام را به آن‌ها دادم تا همسرم را به قتل برسانند، با آدمکش‌ها در تماس بودم و بعد از دقایقی آن‌ها به من اطلاع دادند که همسرم را با روسری خفه کرده و طلاهایش را که حدود ۵۰۰ میلیون تومان ارزش داشت سرقت کرده‌اند.

وی افزود: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با اقدامات اطلاعاتی مخفیگاه ۲ قاتل را شناسایی کردند و پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی موفق به دستگیری آن‌ها شدند که متهمان در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر قتل زن جوان در ازای دریافت پول اعتراف و عنوان کردند طلاهارا به کشور افغانستان برده و فروختند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ تاکید کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفتند.

دستگیری زنی که با موتورسیکلت برقی تریاک توزیع می‌کرد

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ نیز از دستگیری زنی مواد فروش در شمال پایتخت خبر داد و گفت: متهم ۶ کیلو تریاک را در بدنه موتورسیکلت برقی مخفی کرده بود.

سرهنگ حسین باباپور، در تشریح جزییات این خبر افزود: چندی پیش ماموران پایگاه هشتم پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب پرونده‌ای را مورد بررسی قرار دادند که حکایت از آن داشت، زنی مواد فروش به نام «سارا» با یکدستگاه موتورسیکلت برقی اقدام به جابجایی و توزیع مواد مخدر می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات اطلاعاتی فشرده مشخص شد متهم به شکلی بسیار ماهرانه، ضمن جاسازی مواد مخدر در بدنه موتورسیکلت اقدام به توزیع می‌کند.

سرهنگ باباپور اضافه کرد: رصد لحظه به لحظه فعالیت این زن مواد فروش ادامه یافت تا اینکه با هماهنگی با مقام قضایی دریک عملیات ضربتی در منزلش دستگیر و در بازرسی از موتورسیکلتش در پارکینگ، ۶ کیلوگرم تریاک از بدنه‌ی آن کشف شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب یادآور شد: متهم به همراه مواد مکشوفه به پلیس منتقل و پس از تحقیقات تکمیلی برای سیر مراحل قضایی به دادسرا معرفی شد.

نظر شما