شناسهٔ خبر: 66185588 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

جزئیات جلسه خودرویی وزیر صمت با شورای رقابت

وزیر صمت امروز در جلسه ای با اعضای شورای رقابت چالش های پیش روی صنعت خودرو و بازار رو مورد بررسی قرار داد.

صاحب‌خبر -

وزیر صمت امروز در جلسه ای با اعضای شورای رقابت چالش های پیش روی صنعت خودرو و بازار رو مورد بررسی قرار داد.

امروز در جلسه 653 شورای رقابت وزیر صنعت به همراه معاونین خود در مقام تنظیم گر فنی به بحث و بررسی موضوعات مختلف در بازارهای انحصاری  پرداخت.  

ابتدای این جلسه وزارت صمت به عنوان تنظیم‌گر فنی، مجری دستورالعمل‌های مختلف شورای رقابت در موضوعات متنوعی نظیر فولاد، ، روغن پایه، خودرو و…  است پ چالش های پیش روی این حوزه ها و راهکارهای بهبود وضعیت این بازارها را اراده نمود.

البته در بخش بازار خود موضوعات متفاوت تر بود چرا که براساس  اصلاحیه دستورالعمل 543 شورای رقابت نقش وزارت صنعت در مدیریت بازار مهم تر بود و شورای رقابت در مقام ناظر بر بازار عمل می کند.

در جلسه امروز شورای رقابت قرار شد این بخش در اجرای دستورالعمل شورای رقابت، به وزارت صمت کمک شود و این وزارتخانه مورد حمایت قرار گیرد تا بتواند نقش خود را به نحو احسن اجرایی کند.

 همچنین در این جلسه تاکید شد که تنها راه کاهش قیمت در بازار خودرو ، افزایش تولید است و در این رابطه باید برنامه ریزی لازم صورت گیرد.

نتیجه جلسه وزیر صمت با شورای رقابت چه بود؟

سخنگوی شورای رقابت با اشاره به حضور وزیر صمت در این شورا گفت: باید در اجرای دستورالعمل تنظیم بازار خودروی شورای رقابت، به وزارت صمت کمک شود تا بتواند نقش خود را به نحو احسن ایفا کند.

سپهر دادجوی توکلی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: جلسه ۶۵۳ شورای رقابت با حضور وزیر صمت و معاونان وزیر تشکیل شد که موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سخنگوی مرکز ملی رقابت افزود: وزارت صمت به عنوان تنظیم‌گر فنی، مجری دستورالعمل‌های مختلف شورای رقابت در موضوعات متنوعی نظیر فولاد، استایرن منومر، روغن پایه، خودرو و… است.

توکلی با تاکید بر نقش وزارت صمت در فضای اقتصاد و کسب و کار کشور، گفت: با توجه به مصوبه ۶۳۳ شورای رقابت که اصلاح دستورالعمل ۵۴۳ تنظیم بازار خودرو است و نقش اجرایی پررنگ‌تری برای تنظیم‌گری فنی در نظر گرفته شده، در خصوص این بازار هم بحث و گفت و گوهای مهمی صورت گرفت و با توجه به نقش نظارتی شورای رقابت در مورد نحوه اجرا و چالش‌های پیش رو تبادل نظر شد.

وی تاکید کرد: باید در اجرای دستورالعمل شورای رقابت، به وزارت صمت کمک شود و این وزارتخانه مورد حمایت قرار گیرد تا بتواند نقش خود را به نحو احسن اجرایی کند.

توکلی تصریح کرد: همچنین این جلسه در راستای نظارت بر حسن اجرای دستورالعمل شورای رقابت بود تا کمک کنیم نقص‌ها به خصوص در حوزه افزایش تولید مرتفع شود زیرا تنها راه کاهش قیمت در بازار، افزایش تولید است.

سخنگوی شورای رقابت گفت: نقدهای جدی در حوزه واردات وجود دارد که طبق اظهارات رئیس سازمان توسعه تجارت، مشخص شد اتفاقات خوبی در این حوزه افتاده و این رویه استمرار خواهد داشت./مهر

برچسب‌ها:

نظر شما