شناسهٔ خبر: 66181713 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

تغییر مقررات به سود فوتبال تهاجمی

پرسپولیس و استقلال: گل بزنید و قهرمان شوید!

با اعلام مقررات جدید لیگ برتر اهمیت گل زده و تفاضل بهتر بسیار بیشتر از گذشته خواهد بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، صحبت‌های شب گذشته سهیل مهدی در برنامه فوتبال برتر موجی از واکنش‌ها را در بین طرفداران فوتبال به دنبال داشت که عمده واکنش‌های منفی در بین هواداران استقلال بود که با مصوبه جدید، یک امتیاز برتری خود نسبت به پرسپولیس در صورت تساوی امتیازات را از دست رفته می‌دیدند.

ساعتی پیش نیز سازمان لیگ در خروجی وبسایت خود سندی را منتشر کرد که نشان از تغییر قوانین جدول‌بندی لیگ برتر برای فصل 1402-1403 داشت. تغییر قانون از این حکایت می‌دهد که در فصل جدید اگرچه بعد از امتیاز، بازی رودررو از اهمیت بیشتری برخوردار است اما گل‌ زده در خانه حریف برای تعیین برتری تیمها مورد محاسبه قرار نخواهد گرفت.

پیش از این استقلال به دلیل نتیجه تساوی 1-1 در بازی رفت به میزبانی پرسپولیس، شرایط بهتری را برای خود متصور بود اما حالا مشخص شده که در صورت تساوی امتیازات پرسپولیس و استقلال، تفاضل گل و در صورت تساوی، گل زده تیم برتر را تعیین خواهند کرد.

2009988

بنابراین حالا اهمیت پیروزی پرگل و حتی تساوی پرگل در بازیهای باقیمانده، بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد. نکته مهم این است که هم اکنون استقلال در تفاضل گل 19 به 17 نسبت به پرسپولیس برتری دارد و در گل زده نیز استقلال یکی از پرسپولیس پیشی گرفته است.

حالا پرسپولیس که شرایط سختی را در صورت اعمال قانون سال گذشته داشت، فرصتی بسیار خوب را در اختیار دارد تا با نتایج پرگل در ادامه فصل، شرایط را به سود خود تغییر دهد.

البته شاید این قانون زمانی که اختلاف امتیاز دو تیم روی عدد سه قرار داشت، بیشتر به چشم می‌آمد و حالا احتمال اینکه امتیاز دو تیم برابر باشد، کمتر از گذشته است اما به هر حال قانون جدید، احتمال بازیهای پرگل‌تر و نمایش هجومی را برای این دو تیم در هفته‌های پایانی بیشتر خواهد کرد.

پرسپولیس در 7 بازی پایانی به مصاف این تیمها خواهد رفت: صنعت نفت، سپاهان، نساجی، هوادار، استقلال خوزستان شمس آذر و مس رفسنجان.
استقلال در 7 بازی پایانی مقابل این تیمها صف آرایی خواهد کرد: شمس‌آذر، تراکتور، ذوب‌آهن، فولاد، نساجی، گل‌گهر و پیکان.

2011265

به این ترتیب باید منتظر ماند و دید دکه در هفته‌های آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد و آیا پرسپولیس می‌تواند در سه مولفه امتیاز، تفاضل گل و گل زده در خانه حریف از حریف سنتی خود پیشی بگیرد یا خیر؟ خصوصا اینکه سرخپوشان برای دستیابی به این مهم تنها عیسی آل‌کثیر را در خط حمله دارند و تمام بار این تیم روی دوش عیسی خواهد بود.

البته نکته مهم اینکه بعد از این سه مولفه، کارت زرد و قرمز کمتر مورد محاسبه نخواهد بود و در صورت تساوی (که باتوجه به نزدیکی دو تیم احتمالش کم نیست) دربی رودررو تیم قهرمان را تعیین خواهد کرد.

در کنار تمام این موارد فراموش نکنید که به هر حال استقلال با این یک امتیاز برتری که در جدول فعلی دارد، اگر بتواند تمام بازیهای باقی مانده را 1-0 هم با پیروزی به پایان برساند، دیگر بردهای بزرگ احتمالی پرسپولیس هم تاثیری در تعیین تیم قهرمان نخواهند داشت.

نظر شما