شناسهٔ خبر: 66178067 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

مسئول بسیج سازندگی خراسان ‌جنوبی خبر داد؛

رونمایی از طرح جامع «اقتصاد به توان مردم» متناسب با شعار سال

«هنری» از رونمایی طرح جامع «اقتصاد به توان مردم» متناسب با شعار سال جاری خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از خراسان جنوبی، «مهدی هنری» مسئول بسیج سازندگی خراسان ‌جنوبی امروز (سه‌شنبه) در جمع خبرنگاران با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر «جهش تولید با مشارکت مردم»، اظهار داشت: مردمی کردن اقتصاد یکی از موضوعاتی که سازمان بسیج سازندگی از زمان ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی (از سال ۱۳۹۲) دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه بسیج طی این سال‌ها روش‌های مختلف مردمی را در طرح‌های متعدد به صورت عملی امتحان کرده است، گفت: طی سال‌های گذشته در خراسان جنوبی با مشارکت مردم طرح‌های زیادی را در حوزه اقتصاد مقاومتی دنبال کردیم.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی از رونمایی طرح جامع «اقتصاد به توان مردم» متناسب با شعار سال جاری خبر داد و اضافه کرد: این طرح مبتنی بر عمل طراحی شده و تجربیاتی که در سنوات گذشته در امر مردمی‌سازی در استان، کار میدانی و مطالعاتی آن انجام شده و براساس نتایج به دست آمده، آماده شده است.

هنری روش و نوع به‌کارگیری مردم در طرح‌های حوزه اقتصاد را از مهم‌ترین موضوعات دانست و تصریح کرد: روش مشارکت مردم نیاز به جلسات هم‌اندیشی تبادل نظر و استفاده از ظرفیت‌های مختلف دارد که هم کار علمی و هم تجربی را انجام داد تا براساس تجربیات مردم بتوان کار را پیش برد.

وی با تأکید بر اینکه امر مردمی کردن اقتصاد با شعار و حرف به نتیجه نخواهد رسید و نیازمند تعریف نیازهای هر منطقه براساس بوم منطقه برای نحوه مشارکت مردم است، افزود: طرح جامع «اقتصاد به توان مردم» در قالب زنجیره ارزش است و نقش مردم را در حلقه‌های مختلف این زنجیره از تأمین، تولید، توزیع، تبدیل و تجارت بیان کرده و برای هر موضوعی نحوه مشارکت مردم در طرح تعریف شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: یکی از موضوعات دیگری که در گذشته در حوزه بسیج سازندگی استان پیگیری شد، طرح‌های معیشت‌محور خانواده‌ها بود که در قالب خانواده‌هایی روستایی تعریف می‌شد و هدف از این کار تبدیل کردن روستاها به روستای مولد و تأمین مایحتاج اولیه توسط خانواده در روستا بود چراکه ابتدا روستاها تولید کننده بوده و بعدا مصرف‌کننده شدند.

هنری بیان داشت: این امر ضمن کمک به تولید، خانواده‌های زیادی را مشغول به کار و تولید می‌کند و برای رفتن به سمت تولید محصولات سالم کمک خواهد کرد ضمن اینکه به سبک زندگی و سلامت خانواده‌ها کمک می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح نیز با توجه به تجربه‌ای که در گذشته در استان داشتیم می‌تواند در این خصوص تأثیرگذار باشد و به صورت اندک اما در تعداد زیادی از خانواده‌هایی که شامل این طرح می‌شوند کمک بزرگی به تولید در سطح استان و به تبع آن در کشور خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما