شناسهٔ خبر: 66172472 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

خبر در حال به روز رسانی

۲۵۰ نیروی راهدار درحال بازگشایی راه‌های ارتباطی هرمزگان هستند

علیرضا صالحی

با توجه به اعلام سازمان هواشناسی و ورود موج بارشی جدید به تعدادی از استان ها از بامداد امروز در هرمزگان شاهد بارش باران بوده‌ایم که این باعث طغیان برخی از رودخانه‌ها، توقف رفت و آمد در بندر مسافربری شهید حقانی و قطع برق برخی از مناطق شده است.

صاحب‌خبر -

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان گفت: درپی هشدار قرمز سازمان هواشناسی و وقوع سیلاب، ۷۲ اکیپ راهداری با ۲۵۰ نیروی راهداری و پشتیبانی در سطح محورهای مواصلاتی استان فعالیت دارند.

وی ادامه داد: باتوجه به اعلام شدت بارندگی در شهرستان‌های بندرلنگه، پارسیان، میناب، رودان، حاجی آباد و بندرعباس هماهنگی‌های لازم اندیشیده و راهدارخانه‌های این شهرستان‌ها جهت کمک به مسافران تجهیز شده است.

قطع برق برخی از مناطق شهرستان های بندرعباس، قشم و بستک

به دنبال بارش باران و تند باد، برق برخی از مناطق شهرستان های بندرعباس، قشم و بستک قطع شده است.
در این بارندگی برق مناطقی از بندرعباس از جمله گلشهر، اتوبوسرانی، خیابان مصطفی خمینی، بلوار دانشگاه، داماهی و بخشی از اسکله باهنر قطع شده است.
اکنون نیروهای امدادی در حال فعالیت بوده و برق این مناطق تا یک ساعت آینده وصل می‌شود.
تمام نیروهای عملیاتی در حالت آماده باش هستند و شهروندان در صورت قطعی برق و یا بروز حادثه موارد را از طریق شماره ۱۲۱ اطلاع دهند.

دسترسی به روستاهای تنگ دالان و دشت جیحون را مسدود کرد

بخشدار کهورستان گفت: بر اثر طغیان رودخانه های فصلی در بارندگی صبح امروز، سطح آب از روی آبنمای در مسیر ارتباطی به دو روستا بالا آمده و در حال حاضر امکان تردد از این مسیر فراهم نیست.
وی با اعلام این خبرافزود: پس از فروکش کردن آب و ایمن شدن مسیر، تردد از این جاده از سر گرفته می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: اکنون محور جکدان به جاسک در محدوده رودخانه شریفی و محور گوهران به قلعه گنج در محدوده آبنمای گوهران مسدود است و تلاش برای بازگشایی این دو محور ادامه دارد.
به علت بارندگی، برق لاورمیستان بستک و غرب قشم نیز قطع شده است.
ماموران اتفاقات برق در حال رفع مشکل برق این مناطق هستند.

توقف رفت و آمد از بندر مسافربری شهید حقانی

به گزارش خبرنگار ایسنا در هرمزگان،به علت شرایط نامساعد جوی و دریایی، رفت و آمد از بندر مسافربری شهید حقانی در مسیرهای قشم ، هرمز و بالعکس از دقایقی پیش متوقف شده است.

 مسافران برای رفت و آمد به جزیره قشم می‌توانند از اسکله بندر پهل به بندرلافت استفاده کنند.

با ورود و فعالیت سامانه بارشی به هرمزگان مردم در مناطق مختلف از جمله پارسیان، بندرلنگه، بشاگرد، حاجی آباد و بندرعباس از ساعات بامدادی امروز شاهد بارش باران بودند.

دریا امروز با وزش بادهای شدید شمال شرقی تا جنوب شرقی مواج خواهد بود.

 بیشینه سرعت باد به بیش از ۵۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع امواج دریا به بیش از ۲.۵ متر خواهد رسید.

به علت طغیان رودخانه شه بابک و دیگر رودخانه های فصلی در بخش مرکزی شهرستان بشاگرد اکنون تردد به شهرستان های جاسک و میناب مسدود است.

این جاده‌ها به علت آبگرفتگی در محدوده آب نماهای مسیر ،بسته شده و تا فرو نشستن جریان آب بسته است.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما