شناسهٔ خبر: 66171096 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

هیچ گاه اعتراف نمی کند، چون...

صاحب‌خبر -

نباید از هجمه سنگین پیاده‌نظام‌ رسانه‌ای اسرائیل در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی تعجب کرد. آنان برای ایجاد شبهه و تشکیک در اذهان ایرانیان و تقلیل عملیات راهبردی سپاه پاسداران به‌خط شده و در حال انجام وظایف محوله به خود هستند و هدفشان کاستن از ارزش پاسخی است که ایران به جنایت صهیونیست‌ها در دمشق داده است. شبهه‌افکنان همیشه در صحنه همنوا با کارفرمایان اسرائیلی خود معتقدند که ۹۹ درصد موشک‌ها و پهپادهای سپاه توسط اسرائیل و همپیمانان آن منهدم شده و عملیات ایران هیچ دستاوردی نداشته است! یا برخی دیگر این‌گونه تعبیر کرده‌اند که آن تعداد موشک‌های محدود رهگیری نشده هم در بیابان فرودآمده و حتی برای مستند‌سازی ادعاهای خود به انتشار تصاویر مضحکی روی‌آورده‌اند؛ عکس‌هایی که هیچ عقل سلیمی صحت آن را باور نکرده و کاملاً مشخص است که تصنعی و در راستای ایجاد تقلیل عملیات ایران است.

برای اینکه ابعاد این جنگ روانی اسرائیلی‌ها و اعوان و انصارش نمایان گردد، بهتر است به قبل از پاسخ ایران رجوع کنیم؛ زمانی که ادعا می‌شد جمهوری‌اسلامی جرات، اراده و توان پاسخ مستقیم از خاک خود به یک قدرت هسته‌ای را نداشته و محال است به اقدام رژیم‌صهیونیستی واکنشی نشان دهد اما پس از عملیات پرقدرت سپاه علیه اسرائیلی‌ها فاز جدیدی از این جنگ روانی آغاز شد و حالا رویکردها متمرکز بر کم‌اثر و کم‌ارزش کردن اقدامی است که جمهوری‌اسلامی انجام داد. ادعا می‌کنند که ایران هماهنگ‌شده عمل کرده، موشک‌ها و پهپادهایش منهدم شده و پدافند اسرائیل و شرکای پرشمارش سربلند از این نبرد بیرون آمده‌اند و یا مدعی‌اند که این حمله کشته‌ای بر جای نگذاشته تا بدین‌ترتیب ناتوانی و نمایشی‌بودن این عملیات را به‌تصویر کشند. اما واقعیت تفاوت بارزی با آن‌ چیزی دارد که در حال بازنمایی رسانه‌ای است.

باید در نظر گرفت رژیم‌صهیونیستی که دهه‌ها مرزهای خود را نفوذناپذیر قلمداد می‌کرد با حمله‌ای بی‌سابقه مواجه و اقتدار پوشالی‌اش در نزد جهانیان در هم شکسته شد و نباید انتظار داشت که این رژیم مجهز به سلاح هسته‌ای به‌طور علنی به ضربات وارده به خود معترف باشد. اعتراف به این مسئله، حکم خودکشی برای رژیمی را دارد که دهه‌هاست اسطوره اقتدار و شکست‌ناپذیری خود را به جامعه‌جهانی القا کرده و حالا اگر به ضعف‌ها، تلفات و خسارات وارده‌‌اش اذعان کند، هیمنه‌اش شکسته‌ خواهد شد و بنابراین منطقی است که به‌سمت راهبرد سرپوش‌گذاشتن بر روی ضرباتی که دریافت کرده حرکت کند.

نکته مهم در این بین، انگیزه اسرائیل از این راهبرد خود است. صهیونیست‌ها برای تقلیل نتایج عملیات سپاه، پیاده‌نظام‌های خود را به‌خط کرده و جنگ‌روانی به‌راه انداخته تا مجبور به عملیات تلافی‌جویانه نشوند چون آگاه شده‌اند که هر گونه اقدامی برای رویارویی با ایران، تبعات هولناکی برایشان خواهد داشت و بنابراین سعی دارند القا کنند که پاسخ سپاه دردناک نبوده و هیچ نتایجی در پی نداشته تا فشار از روی دوش آنان برای مقابله نظامی با جمهوری‌اسلامی برداشته شود.

لذا افکار عمومی ایران باید آگاه باشد که این حجم از عملیات‌های روانی پردامنه‌ای که از سوی اسرائیل و لشکریان رسانه‌ای‌اش در حال انجام است، حکم مسکن را دارد تا مسئولیتی متوجه رژیم صهیونیستی نباشد. واقعیت‌های موجود برگرفته از اظهارات نظامیان عالی‌رتبه ایران، تصاویر ماهواره‌ای و فیلم‌های جسته و گریخته‌ای که از عملیات موشکی و پهپادی سپاه وجود دارد، موید اثرگذاری قابل توجه آن است. هر چند که باید منتظر موضع رسمی نیروهای مسلح در این رابطه بود اما قرائن کنونی و علی‌الخصوص فعالیت مستمر لشکریان رسانه‌ای اسرائیل و موج رسانه‌ای ایجاد شده، حاکی از موفقیت عملیاتی است که سپاه پاسداران در شامگاه ۲۵ فروردین انجام داد.

نظر شما