شناسهٔ خبر: 65960407 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نماینده روسیه در شورای امنیت: غربی‌ها نه‌تنها رژیم صهیونیستی را محکوم نکردند بلکه ایران را متهم می‌کنند

نماینده روسیه در شورای امنیت گفت: نماینده فرانسه هیچ کلمه‌ای در محکوم‌کردن نقض قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل نگفت؛ اگر کنسولگری خودتان هدف قرار می‌گرفت هم واکنش‌تان همین بود؟ نماینده روسیه در شورای امنیت گفت: نماینده فرانسه هیچ کلمه‌ای در محکوم‌کردن نقض قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل نگفت؛ اگر کنسولگری خودتان هدف قرار می‌گرفت هم واکنش‌تان همین بود؟

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری برنا، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در نشست شورای امنیت عصر سه شنبه به وقت محلی در نشست اضطراری شورای امنیت درباره حمله رژیم اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق گفت: حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران کاملا غیرقابل قبول است 

وی ادامه داد: خواستار این جلسه شورای امنیت شدیم تا به بررسی حملات موشکی و بمباران‌های ارتش اسرائیل در مناطق مختلف سوریه بپردازیم اما عملیات‌های اسرائیل در غزه علی‌رغم قطعنامه شماره 2728 شورای امنیت برای برقراری آتش‌بس فوری ادامه دارند. 

نماینده روسیه با ابراز نگرانی به بی‌اعتنایی آشکار مقام‌های اسرائیل به قطعنامه الزام‌آور شورای امنیت اظهار داشت: حمله اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران در دمشق را با شدیدترین لحن محکوم می‌کنیم و هرگونه حمله به اماکن دیپلماتیک و کنسولی را کاملاً غیرقابل قبول می‌دانیم. 

وی افزود: هدف اقدامات اسرائیل شعله‌ورتر کردن آتش درگیری‌‌ها است. این اقدامات بایستی متوقف شوند. 

واسیلی نبنزیا از جامعه بین‌الملل درخواست کرد که اقدامات خطرناک اسرائیل را که نقض حاکمیت مستقل جمهوری عربی سوریه است به صراحت محکوم کنند.  

نماینده روسیه در نشست شورای امنیت خطاب به نماینده فرانسه و در واکنش به سخنان آن گفت: نماینده فرانسه هیچ کلمه‌ای در محکوم‌کردن نقض قوانین بین‌المللی توسط اسرائیل نگفت؛ اگر کنسولگری خودتان هدف قرار می‌گرفت هم واکنش‌تان همین بود؟

انتهای پیام/

نظر شما