شناسهٔ خبر: 65536624 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

عسگری: پنالتی استقلال درست بود/ گل دوم مس نیاز به VAR دارد

تهران- ایرنا- کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره به قضاوت دیدار استقلال و مس‌رفسنجان در جام حذفی گفت: تصمیم داور در تمامی صحنه‌ها درست بود اما گل دوم مس فقط با استفاده از VAR قابل بررسی است.

صاحب‌خبر -

حسین عسگری شامگاه دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره شرایط خاص دیدارهای جام حذفی گفت: بازی‌های جام حذفی فلسفه خاص خود را دارد و حساسیت زیاد می‌شود. وقتی بازی حساس می‌شود قضاوت هم برای داور سخت می‌شود اما رضا عادل از این آزمون با سربلندی بیرون آمد و نمره قبولی گرفت.

وی ادامه داد: در ابتدای بازی یک صحنه پنالتی بود که داور به درستی آن را تشخیص داد. دروازه‌بان مس در خروج و زمان‌بندی مرتکب اشتباه شد و روی بازیکن استقلال خطا کرد. شاید برخی‌ بگویند توپ عبور کرده بود اما تا زمانی که توپ داخل زمین و در جریان بازی، خطا قابل اعلام است و داور هم به درستی به آن واکنش نشان داد.

کارشناس داوری یادآور شد: در نیمه اول صحنه دیگری نبود که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم اما در مورد گل دوم مس، براساس تصاویری که دیدیم خیلی سخت است بگویم آفساید بود یا خیر. دفاع سمت راست استقلال از بقیه عقب‌تر بود و در این تصاویر نمی‌توان اظهار نظر کرد مگر آنکه تصویر مشخصی از آن بیرون بیاید. در چنین مواقعی کمک داور ویدئویی/VAR بهترین کمک را می‌کند و باید در این موارد به آن رجوع کرد اما در شرایط کنونی بهترین کار این است که به تصمیم کمک داور، احترام گذاشت.

وی در مورد گل استقلال که آن هم مردود اعلام شد نیز اضافه کرد: گل استقلال هم به درستی مردود شد چراکه بازیکن استقلال روی دروازه‌بان مس خطا کرد و داور سوت هم زد اما چون توپ به سرعت وارد دروازه شد اعتراض‌هایی به همراه داشت که طبیعی است.

تیم فوتبال مس رفسنجان در مرحله یک شانزدهم جام حذفی باشگاه‌های ایران مقابل استقلال شگفتی بزرگی را خلق کرد و موفق شد آبی‌پوشان را با نتیجه ۲ بر صفر حذف کند.

نظر شما