شناسهٔ خبر: 65500617 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

رئیسی: مانعی برای ارتقای همکاری‌های ایران و بولیوی وجود ندارد

ایرنا

رئیس جمهور در دیدار با رئیس جمهور بولیوی جایگاه این کشور در آمریکای لاتین را ویژه و الهام‌بخش برای ملت‌های این منطقه عنوان کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، آیت الله رئیسی، عصر شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ به وقت محلی، در دیدار با «لوئیس آرسه» رئیس جمهور بولیوی، با قدردانی از مواضع انقلابی و ضدامپریالیستی دولت و ملت این کشور، رویکرد دولت و به ویژه شخص رئیس جمهور بولیوی در حمایت از فلسطین و ملت مظلوم غزه را ستودنی دانست و تاکید کرد: دفاع جانانه شما از فلسطین برای مردم این کشور قطعا پشتوانه خوبی خواهد بود.

رئیس جمهور جایگاه بولیوی در آمریکای لاتین را ویژه و الهام‌بخش برای ملت‌های این منطقه عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری‌ها با دولت بولیوی مانعی ندارد و روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باید به میزان تعاملات سیاسی دوطرف رشد و توسعه پیدا کند.

رئیسی همچنین بر لزوم پیگیری جدی‌تر توافقات صورت گرفته در ادوار گذشته تاکید کرد.

رئیس جمهور بولیوی نیز در این دیدار با بیان اینکه نگاه ما به جمهوری اسلامی ایران فراتر از یک کشور بلکه به عنوان یک دوست و برادر است، مواضع دو کشور را در موضوعات بین‌المللی بسیار نزدیک توصیف کرد.

«لوئیس آرسه» اظهار داشت: پس از نسل‌کشی در غزه روابط خود را با اسرائیل قطع کردیم و دشمنان داخلی و خارجی ما در پی آن تبلیغات منفی و جنگ روانی علیه ملت و دولت ما به راه انداختند.

تقویت همکاری‌ها در حوزه‌های تجارت، انرژی، خدمات فنی و مهندسی و کشاورزی در این دیدار مورد تاکید طرفین قرار گرفت.

نظر شما