شناسهٔ خبر: 65427584 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

کشف ۷۰ عدد نارنجک دستی در تبریز

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز از دستگیری عامل تهیه و توزیع مواد محترقه کشف ۳ کیلو اکلیل سرنج، سنگ ریزه، لنت و مواد اولیه ساخت نارنجک دستی در این شهرستان خبر داد.

صاحب‌خبر -

سرهنگ یدالله جهان‌آرا در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه در یکی از محلات تبریز اقدام به تهیه و توزیع مواد اولیه ساخت مواد محترقه بلافاصله ماموران کلانتری ۲۵ تبریز به محل اعزام شدند.

وی در ادامه افزود: ماموران پس از بررسی، صحت، سقم موضوع و اخذ دستور قضایی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از محل حدود ۱۶ عدد نارنجک دستی، سه کیلو اکلیل سرنج، مقداری سنگ‌ریزه و لنت غیرمجاز برای درست کردن حدودا ۷۰ عدد نارنجک دستی کشف کردند.

وی با بیان اینکه در این راستا دو نفر متهم دستگیر شد، اظهار کرد: متهم پس از تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تبریز شهروندان درخواست کرد به جوانان و نوجوانان در خصوص روزهای آخر سال به توصیه‌های سازمان‌های امدادی گوش داده و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را فوراً به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند. 

سارقان منازل تبریز دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری سارقان حرفه‌ای منزل و اماکن خصوصی با ۴۸ فقره سرقت در تبریز خبر داد.

سردار علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از منازل و اماکن خصوصی در شهر تبریز بلافاصله مراتب در دستورکار کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس پس از بررسی صحنه‌های سرقت با اقدامات فنی و تخصصی موفق به شناسایی متهمان شدند و با توجه به اینکه آن‌ها قصد فروش اموال مسروقه در استان تهران را داشتند پس از اخذ مجوز قضائی و با اشرافیت اطلاعاتی در یکی از استان‌های همجوار طی یک عملیات منسجم پلیسی سه‌نفر مرد و یک زن را دستگیر که در ادامه مقادیری اموال و یک دستگاه خودروی خارجی مسروقه کشف و مالخر نیز دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

وی تشریح کرد: متهمان دستگیر شده پس از مواجه شدن با مدارک و مستندات ارائه شده توسط کارآگاهان به ۴۸ فقره سرقت از منازل و اماکن خصوصی در شهر تبریز به ارزش ۵۰ میلیارد ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه متهمان با صدور قرار روانه زندان شدند، از شهروندان درخواست کرد: در زمان ترک منزل اقدامات ایمنی و پیشگیری از سرقت را رعایت کنند چرا که هرگونه اقدام پیشگیرانه می‌تواند فرصت ارتکاب سرقت را از سارقان سلب کند.

دستگیری سارق و کشف خودروی سرقتی در هوراند

فرمانده انتظامی شهرستان هوراند از دستگیری سارق و کشف یک دستگاه خودرو سواری مسروقه خبر داد.

سرهنگ منصور مسعودی در تشریح این خبر بیان کرد: برابر اعلام مرکز فوریت‌های ۱۱۰ شهرستان مبنی بر سرقت خودرو در یکی از محلات شهر هوراند بلافاصله ماموران کلانتری ۱۱ و پلیس آگاهی شهرستان اقدامات فنی و پلیسی را در جهت شناسایی و دستگیری سارق و کشف خودرو آغاز کردند.

وی افزود: به دنبال تلاش‌های شبانه‌روزی ماموران، سارق در کمتر از پنج‌ساعت شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه دستگیر و در مواجهه با ادله و شواهد به دست آمده به ارتکاب سرقت معترف و محل اختفای خودروی مسروقه را اعلام و در نهایت خودرو نیز کشف شد. 

وی بیان کرد: متاسفانه سهل انگاری مالک خودرو در تجهیز خودرو به لوازم هشدار دهنده و ایمن‌ساز، در وقوع سرقت و ایجاد انگیزه برای سارق موثر بوده است.

فرمانده انتظامی شهرستان هوراند در پایان با بیان اینکه متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد به شهروندان توصیه کرد، هشدارهای پلیسی را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی بگیرند و در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را بلافاصله به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهید.

کشف البسه خارجی قاچاق میلیاردی در مرند

فرمانده انتظامی مرند از کشف تعداد یک هزار و ۷۷۰ ثوب انواع البسه خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ علی اسدیان در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: ماموران کلانتری ۱۳ عباسی مرند در حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو شاسی بلند مشکوک و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو مذکور تعداد یک هزار و ۷۷۰ ثوب انواع البسه خارجی قاچاق را کشف و ضبط کردند.

وی با بیان اینکه کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را یک میلیارد و۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرده‌اند، بیان کرد: در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و به مرجع قضایی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مرند در پایان بر عزم جدی پلیس در برخورد با قاچاق کالا و اقلام ممنوعه تأکید و از شهروندان تقاضا کرد: هرگونه اخبار و اطلاعات در این خصوص را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارقان با ۱۰ فقره سرقت در میانه

فرمانده انتظامی شهرستان میانه از دستگیری ۳ سارق و کشف ۱۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی، سیم و کابل برق خبر داد.

سرهنگ حسن رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور و مقابله قاطع با سارقان و در پی وقوع چند فقره سرقت در سطح شهرستان، بررسی موضوع و دستگیری سارقان در دستورکار ماموران پلیس آگاهی و کلانتری ۱۳ شهرستان قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: ماموران پلیس با انجام بررسی‌های فنی و اطلاعاتی لازم تعداد سه‌سارق را شناسایی که پس از هماهنگی قضائی، در چند عملیات پلیسی دستگیر شدند.

وی خاطر نشان کرد: متهمان در بازجویی‌های تخصصی به ارتکاب پنج‌فقره سرقت از اماکن خصوصی و پنج‌فقره سیم و کابل برق اعتراف و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان میانه در پایان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک مراتب را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ در جریان گذارند.

کشف ۱۸ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق در مراغه

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف ۱۸ دستگاه ماینر غیرمجاز قاچاق به ارزش ۳میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ توحید فارسی در تشریح این خبر اعلام کرد: در پی کسب خبری مبنی بر وجود ماینر و استفاده غیرمجاز از دستگاه‌های استخراج ارز دیجیتال در یکی از روستاهای تابعه موضوع به صورت ویژه در دستورکار ماموران پلیس آگاهی و پاسگاه آیت اله غفاری قرار گرفت.

وی اضافه کرد: ماموران پس از هماهنگی‌های لازم قضائی با همکاری عوامل اداره برق در بازرسی از محل شناسایی شده تعداد ۱۸ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان، ارزش ریالی دستگاه‌های کشف شده را سه‌میلیارد ریال اعلام کرده‌اند، مطرح کرد: در این راستا یک نفر دستگیر و به همراه پرونده متشکله مربوطه به مراجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان مراغه خاطرنشان کرد: استفاده از دستگاه‌های ماینر، نیاز به مصرف برق زیادی دارد و فعالیت غیرمجاز مزارع ارز دیجیتال علاوه بر مضرات اقتصادی باعت اخلال در شبکه برق‌رسانی می‌شود، بنابراین از مردم عزیز تقاضا می‌شود برای کمک به اقتصاد و امنیت کشور خصوصا پیشگیری از اختلال در شبکه برق‌رسانی در صورت اطلاع از این گونه موارد بلافاصله موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

دستگیری سارقان اماکن خصوصی در اهر

فرمانده انتظامی شهرستان اهر از دستگیری ۳ سارق سابقه‌دار اماکن خصوصی با ۶ فقره سرقت خبر داد.

سرهنگ قدرت آقاپور در تشریح این خبر اذعان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از خانه باغات و اماکن خصوصی در سطح شهرستان رسیدگی به موضوع و دستگیری سارقان در دستورکار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه گفت: ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی سه متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی در یک عملیات منسجم متهمان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی اظهار کرد: متهمان پس از انتقال به مقر پلیس در بازجویی‌های به عمل آمده به جرم خود مبنی بر سرقت از چهار خانه باغ اعتراف و انگیزه خود را تامین نیازهای مالی، عنوان کردند که پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی اعزام و سپس با قرار مناسب روانه زندان شدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آذربایجان شرقی، فرمانده انتظامی شهرستان اهر در پایان از شهروندان درخواست نمود: به هشدارهای پلیسی توجه نموده و از رهاسازی اموال با ارزش خود در محل‌های فاقد حصارکشی و نگهبان خودداری نمایند و هرگونه موارد مشکوک را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام

نظر شما