شناسهٔ خبر: 65409847 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

گفت و شنود/ تجدیدی!

دشمنان تابلودار انقلاب و جمهوری اسلامی دنبال این هستند که به خیال خودشان با پایین بودن میزان مشارکت، مردم را نسبت به تاثیر انتخابات بدبین نشان بدهند!

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: دشمنان تابلودار انقلاب و جمهوری اسلامی همه توان و ظرفیت تبلیغاتی خود را به میدان آورده‌اند و با صدها شبکه تلویزیونی رسمی و ماهواره‌ای و هزاران کانال مجازی اصرار دارند مردم ایران را از شرکت در انتخابات منصرف کنند.

گفتم: شتر در خواب بیند پنبه دانه! دنبال این هستند که به خیال خودشان با پایین بودن میزان مشارکت، مردم را نسبت به تاثیر انتخابات بدبین نشان بدهند!

گفت: همین روزها میزان مشارکت در انتخابات دو ایالت «‌نیو همشایر» و «‌آیووا» در آمریکا ۱۵ درصد بوده است. و در طول تاریخ میزان مشارکت در انتخابات کنگره آمریکا از ۳۰ درصد تجاوز نکرده است. در انگلیس دو مجلس «عوام» و «‌اعیان یا لُردها» وجود دارد، میزان مشارکت در مجلس عوام زیر ۳۰ درصد است و نمایندگان مجلس اعیان را پادشاه انتخاب می‌کند و نه مردم! مصوبات مجلس عوام باید به تصویب مجلس اعیان برسد! یعنی مشارکت مردمی کشک است! در بسیاری از کشورهای عربی اساساً انتخابات وجود ندارد و در برخی از آنها، نظیر تونس میزان مشارکت ۸ درصد بوده است! میزان مشارکت برای مجلس در ایتالیا ۲۶ درصد و...

گفتم: یارو از رفیقش پرسید نتیجه امتحان پسرت چی شد؟ گفت فکر می‌کرد یک تجدید بیاورد ولی نیاورد و قبول شد. یارو گفت خیلی شانس آورده! پسر من با این که ۸ تا تجدید آورده نگرانه که مبادا رفوزه بشود. پسر تو با یک تجدید حتماً رفوزه می‌شد!

نظر شما