شناسهٔ خبر: 65409445 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مصرف گاز بخش خانگی خراسان‌شمالی ۱۵ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی گفت: مشترکان بخش خانگی استان با پایداری هوای سرد در ۲۴ ساعت گذشته ۶ میلیون و ۴۸۳ هزار متر مکعب گاز معادل ۱۵ درصد بیشتر مصرف کردند.

صاحب‌خبر -

سیدمحمودهاشمی گفت : مشترکان خانگی این استان در ۲۴ ساعت ما قبل آن پنج میلیون و ۶۵۰ هزار متر مکعب گاز مصرف کرده بودند که ۸۳۳ هزار متر مکعب گاز بیشتر مصرف شده است.

وی افزود: روز گذشته تعطیل رسمی بود و امروز نیز به علت محدودیت مصرف انرژی تمامی اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی، مدارس، دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزش عالی تعطیل هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی تصریح کرد: علاوه بر تعطیلی اداره‌ها و فضا‌های آموزشی تعداد بیشتر واحد‌های صنعتی استان نیز در راستای تامین گاز بخش خانگی با محدودیت گاز مواجه هستند.

وی با بیان اینکه مصرف گاز بخش خانگی استان روند افزایشی دارد افزود: با توجه به ورود هوای سرد در نیمه شمالی به ویژه شمال شرق کشور از ابتدای هفته تا حدودی سردی هوا در این خطه حاکم شد که روز‌های دوشنبه و سه شنبه سردتر خواهد شد.

هاشمی تصریح کرد: از تمامی اداره‌ها و مدارس و سایر مراکز آموزشی می‌خواهیم که بدلیل تعطیلی تمامی سامانه‌های گرمایشی را خاموش کنند و دستگاه‌های خدمات رسان و مهم نیز که فعالیت کاری دارند باید صرفه جویی و دمای رفاه را مدنظر داشته باشند.

وی گفت: در خارج از وقت اداری باید تمامی سامانه‌های گرمایشی خاموش باشد که این مهم مصوبه هیات وزیران است باید رعایت شود.

هشدار شرکت گاز نسبت به احتمال کاهش افت فشار

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان شمالی گفت: مشترکان بخش خانگی نیز باید دمای رفاه که ۱۸ درجه سانتیگراد است را رعایت کنند، از خانواده‌ها می‌خواهیم که با پتو‌های ضخیم پنجره ها، در‌های وردی را بپوشانند و از ورود هوای سرد به خانه جلوگیری کنند.

وی افزود: همچنین باید مشترکان بخش خانگی بخاری و سامانه‌های گرمایشی اتاق‌های اضافه را خاموش و درب اتاق را نیز ببندند و دمای رفاه را رعایت کنند.

هاشمی تصرح کرد: مشترکان خانگی، تجاری و اداری این استان با مدیریت مصرف، همیار شرکت گاز برای عبور از زمستان باشند و از مشترکان تقاضا می‌شود نهایت صرفه‌جویی در مصرف گاز را داشته باشند.

به گزارش اداره کل هواشناسی خراسان شمالی از روز شنبه سامانه بارشی در این استان آغاز شد که امروز و فردا نیز این سامانه را در استان خواهیم داشت و بعداز ظهر دوشنبه از استان خارج می‌شود.

خراسان شمالی یک میلیون نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آن در روستا‌ها سکونت دارند و در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و حدود ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند.

منبع: ایرنا

نظر شما