شناسهٔ خبر: 65378365 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

هدف قرار دادن یک شهرک صهیونیست‌نشین توسط حزب‌الله لبنان

مریم مینایی

منابع خبری از هدف قرارگرفتن شهرک صهیونیست‌نشین «کریات شمونه» در شمال سرزمین‌های اشغالی توسط حزب‌الله لبنان خبر دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، در ادامه حملات حزب‌الله لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی و در راستای حمایت از مردم فلسطین و مقاومت آنها در غزه، منابع خبری اعلام کردند که حزب‌الله لبنان شامگاه شنبه شهرک صهیونیست‌نشین «کریات شمونه» واقع در شمال سرزمین‌های اشغالی را با بیش از ۲۰ راکت هدف قرار داد.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «شهاب»، منابع خبری مذکور از به صدا در آمدن آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین واقع در شمال اراضی اشغالی به دلیل اصابت چند راکت از خاک لبنان به این منطقه خبر دادند.

درهمین راستا، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان با موشک «برکان» پادگان متعلق به رژیم صهیونیستی «زرعیت» را به‌طور مستقیم هدف قرار دادند.

مقاومت اسلامی لبنان اعلام کرد که در حمایت از مردم فلسطین و مقاومت آنها در غزه، عصر شنبه محل تجمع نظامیان رژیم صهیونیستی در منطه «تلة الکوبرا» را با دو فروند موشک برکان به‌صورت مستقیم هدف قرار داده و به اهداف مورد نظر اصابت کرده است.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین اعلام کرد: مجاهدان ما عصر شنبه پایگاه «رامیا» را با سلاح مناسب و به‌طور مستقیم هدف قرار دادند و پایگاه «رویسات العلم» در کفرشوبا و پادگان «زبدین» در مزارع شبعا نیز هدف قرار گرفته شدند.

نوار مرزی لبنان و شمال سرزمین‌های اشغالی فلسطین طی روزهای اخیر شاهد تشدید تنش بوده‌ است و همزمان مقامات رژیم صهیونیستی تهدید به انجام حملات گسترده به لبنان کرده‌اند.

این درگیری‌ها در پی حملات رژیم صهیونیستی به غیرنظامیان در خاک لبنان و در مقابل حملات موشکی شدید حزب‌الله به مواضع و پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی تشدید شد.

یک روز پس از آغاز تجاوزات رژیم اشغالگر به نوار غزه از هفتم اکتبر، حزب‌الله لبنان اولین طرف در محور مقاومت بود که با انجام حملاتی به شمال فلسطین اشغالی، رسما به عملیات فلسطینی طوفان‌الاقصی ملحق شد و پس از آن مرزهای لبنان و سرزمین‌های اشغالی فلسطین به صورت روزانه و تقریبا ۲۴ ساعته صحنه تبادل آتش میان حزب‌الله لبنان و ارتش رژیم صهیونیستی شده‌ است.

رسانه‌های عبری گزارش دادند از زمان آغاز نبرد طوفان‌الاقصی و شلیک موشک از جنوب لبنان، چندین افسر و نظامی صهیونیست کشته و ده‌ها پایگاه نظامی آن‌ها توسط حزب‌الله هدف گرفته شده‌ است و به همین دلیل کابینه تندرو «بنیامین نتانیاهو» مجبور به تخلیه هزاران شهرک‌نشین از شمال فلسطین اشغالی شد و تعدادی از شهرک‌نشینان هم خودشان از منطقه فرار کردند.

اخیراً رسانه‌های عبری فاش کردند که این شهرک‌نشینان صهیونیست حاضر به بازگشت به خانه‌هایشان نیستند و می‌گویند که کابینه نتانیاهو توجهی به سرنوشت آن‌ها نداشته و آن‌ها را رها کرده‌ است.

انتهای پیام

نظر شما