شناسهٔ خبر: 65376148 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

دو داعشی دستگیر شده در خارج از عراق به بغداد منتقل شدند

تهران - ایرنا - دو سرکرده گروه تروریستی داعش پس از سال‌ها تعقیب در خارج از عراق، دستگیر و به این کشور منتقل شدند. 

صاحب‌خبر -

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از پایگاه خبری «بغداد الیوم»، سازمان اطلاعات ملی عراق با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که نیر وهای نظامی و امنیتی توانستند با موفقیت  دو تن از خطرناک‌ترین سرکردگان گروه تروریستی داعش را طی عملیاتی در خارج از مرزهای این کشور دستگیر کند.

این سازمان امنیتی عراق بدون اشاره به کشوری که این افراد در ان دستگیر شدن ، افزود: ۲ عضو دستگیر شده، در فجیع‌ترین جنایات تروریستی در عراق دست داشتند و پس از سال‌ها تعقیب آنها در خارج از کشور دستگیر و به بغداد منتقل شدند.

در این بیانیه آمده است که عضو اول «عصام عبدعلی سعیدان» با نام مستعار «ابوزید» است و مسئولیت فعالیت‌های رسانه‌ای «داعش» در شهر فلوجه پس از سال ۲۰۱۴ را بر عهده داشت.

عضو دوم دستگیر شده، «بشیر عبدعلی سعیدان» با نام مستعار «ابواحمد اتصالات» است و مسئولیت تمامی عملیات تروریستی داعش در فلوجه پس از سال ۲۰۱۴ و مسئولیت امنیت و رمزگذاری ارتباطات داعش را بر عهده داشته است.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نظر شما