شناسهٔ خبر: 65354670 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مکالمه تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان

بعد از ظهر امروز حسین امیرعبداللهیان و جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان مکالمه تلفنی داشتند.

صاحب‌خبر -

امیرعبداللهیان در مکالمه تلفنی با جلیل عباس جیلانی وزیر خارجه پاکستان با توجه به برگزاری انتخابات سراسری پاکستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری موفق این انتخابات اظهار امیدواری کرد تا هر چه زودتر با تشکیل پارلمان، نخست وزیر و کابینه جدید پاکستان معرفی شوند و کار رسمی خود را شروع کنند.

 وزیر خارجه کشورمان با طرح موضوعات توافق شده در سفر اخیر به اسلام آباد، بر اهمیت ارتباط بین دستگاه‌های مسئول در هر دو کشور برای پیگیری و اجرای توافقات به عمل آمده تاکید نمود.

جیلانی وزیر خارجه پاکستان نیز با آرزوی برگزاری موفق انتخابات هفته آینده مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در ایران، ضمن تشریح مراحل و چگونگی تشکیل دولت و معرفی نخست وزیر در پاکستان، جایگاه جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی پاکستان را جایگاهی بالا و فراتر از تحولات داخلی این کشور دانست و افزود: همه در پاکستان منتظر سفر جناب آقای رئیسی رئیس‌جمهور اسلامی ایران به این کشور هستند.

طرفین همچنین آخرین تحولات غزه را مورد بررسی قرار دادند. وزیر خارجه پاکستان از پیشنهاد ایران در برگزاری نشست فوق العاده وزرای خارجه کشور‌های اسلامی با هدف خاتمه نسل کشی در غزه و کرانه استقبال کرد.

نظر شما