شناسهٔ خبر: 65332821 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

یمن: عملیات در دریای سرخ تا توقف تجاوز به غزه ادامه می‌یابد

تهران- ایرنا- نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور یمن، گفت: تا زمانی که تجاوز به غزه پایان نیابد، نه مذاکره و نه گفت وگو می‌کنیم و نه عملیات در دریای سرخ متوقف می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، عبدالعزیز بن حبتور چهارشنبه شب در گفت وگو با شبکه المسیره اضافه کرد: باب المندب یمنی است و عملیات ما در این تنگه خاستگاه قانونی، اخلاقی و راهبردی دارد.

وی افزود: به همه دنیا اعلام می‌کنیم که امروز یمن بازیگر اصلی است و کاری با آمریکا، چین و روسیه نداریم بلکه از سرزمین یمن با غزه اعلام همبستگی می‌کنیم.

بن حبتور تصریح کرد: مقاومت فلسطین با هوشیاری و هوشمندی کامل و در یک لحظه تاریخی و استثنایی، عملیات خود را انجام داد.

وی گفت: مساله فلسطین به مساله همه ملت‌های آزاده تبدیل شده است و محور مقاومت در این زمینه نقش مهمی داشت.

نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور یمن بیان کرد: رژیم صهونیستی از منظر راهبردی و اخلاقی سقوط کرده است و مقاومت فلسطین در ۱۷ سال محاصره توانست از نظر نظامی، امنیتی، فرهنگی و تدارکاتی خود را بسازد.

بن حبتور افزود: آمریکا در ۶۰ سال گذشته از هیچ جنگی پیروز خارج نشده است و حتی توانایی تسلط بر کشورهای آمریکای جنوبی را هم ندارد.

وی با تاکید براینکه آمریکا دیگر آن آمریکایی نیست که در جنگ جهانی دوم و یا در جنگ سرد با شوروی پیروز شد، گفت: آمریکا، انگلیس، آلمان و فرانسه در کنار هم اسکلت فروریخته رژیم صهیونیستی را برپا نگه داشته‌اند.

بن حبتور اضافه کرد: کسانی که می‌گویند مقاومت ماجراجویی است، واقعیت‌های سیاسی و بین المللی را درک نکرده و حتی ملت‌هایشان را با فرهنگ ذلت و شکست خو داده‌اند.

وی اظهار کرد: ملت یمن با اراده ملی از برگ باب المندب برای یاری برادرانشان در یمن استفاده کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، از زمان آغاز جنگ علیه غزه و تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به این منطقه، یمن بارها به رژیم اسرائیل هشدار داده و خواستار توقف این جنگ شده است اما در نهایت در نوامبر۲۰۲۳ (آبان) و پس از ادامه این درگیری‌ها در غزه، حملات علیه کشتی‌های مرتبط با این رژیم را در دریای سرخ آغاز کرده است.

ارتش یمن طی هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داده است.

نظر شما