شناسهٔ خبر: 65332579 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

تکمیل 55 طرح ورزشی نیمه تمام به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: تکمیل 55 طرح مهم نیمه تمام ورزشی در استان به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: تکمیل 55 طرح مهم نیمه تمام ورزشی در استان به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ عباس علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان روز چهارشنبه به مناسبت هفته جوان در نشست با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های این هفته در خصوص مهمترین فعالیتهای اداره ورزش نیز گزارشی ارائه داد.

وی از تلاش اصحاب رسانه در یک سال اخیر در حوزه ورزش و جوانان تقدیر کرد و نقش آنها را در پیشبرد امور و موفقیتها تاثیرگذار دانست.

علایی مقدم بیان کرد: شروع هفته جوان از دو تا ۶ اسفند ماه تعیین شده که بیش از ۷۰ عنوان و ۱۰۰ برنامه اجرایی تدارک دیده شده است.

وی گفت: در استان قزوین ۷۰ سمن ورزشی و جوانان در حوزه های مختلف آسیب های اجتماعی، کارآفرینی، ازدواج و آموزش های پیش از ازدواج فعالیت می کنند و هم اینک با راه اندازی هشت مرکز مشاوره ازدواج از ابتدای سال تاکنون درحوزه معاونت جوانان ۱۴۰ کارگاه آموزشی پیش از ازدواج با حضور ۳ هزار نفر برگزار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: ۲۵۰۰ سربازی استان نیز در طرح« سرباز مهارت» داشتند که این دوره ها با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار شد که مدارک اعطا شده می تواند برای دریافت وام اشتغال مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: امسال ۲۴ نفر وام اشتغالزایی دریافت کردند و جشن وصال نیز با حضور جوانان برگزاری و از ۱۲۰ زوج موفق تجلیل شدند.

علایی مقدم بیان کرد: رویداد جامعه پرداز با محور زن خانواده با حضور ۳۰ گروه جهادی برگزار شد که در این راستا ۷۰۰ گروه شناسایی شدند که ۳۰ گروه در رویداد شرکت کرده و برنامه های خود را با موضوعات کارآفرینی، ازدواج، آسیب های اجتماعی، جهاد تبیین و سواد رسانه ارائه کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین از برگزاری پنج اردوی راهیان پیشرفت هم خبرداد و اظهارداشت: امسال داوری جشنواره علی اصغر داریم که ۱۴۰ جوان برتر به تهران معرفی شدند که در نهایت ۳۰ جوان برتر معرفی می شوند.

55 طرح ورزشی در استان قزوین نیمه تمام است

علایی مقدم در ادامه تصریح کرد: در استان قزوین 55 طرح نیمه تمام ورزشی داریم که تکمیل آنها 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

تکمیل 55 طرح ورزشی نیمه تمام به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وی گفت: 25 چمن مصنوعی، 19 سالن چند منظوره ورزشی، دو باب استخر، دو زورخانه، دو خوابگاه از جمله طرح های نیمه تمام است که برای تکمیل آنهخا برنامه ریزی کرده ایم.

این مدیر ورزشی اضافه کرد: اعتبارات عمرانی امسال 130 میلیارد تومان است که 55 درصد آن 77 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی اظهارداشت: سالن و دیواره سنگ نوردی بیش از 20 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که با تامین آن امیدواریم بزودی آماده بهره برداری شود.

علایی مقدم در خصوص VAR هم گفت: در نشستی که با حضور استاندار و وزیر ورزش داشتیم ایشان اعلام کردند از چند دستکلاه خریداری شده جدید حتما یک سیستم به قزوین اختصاص داده خواهد شد و ما هم بستر کار از جمله کابل کشی و اتاق مونیتورینگ را آماده کرده ایم.

وی تسویه مطالبات پیمانکاران را از دیگر اولویت های این اداره ذکر کرد و افزود: حدود ۴ میلیارد تومان بدهی داریم که بتدریج تسویه می کنیم.

علایی مقدم از حادثه رخ داده برای بسکتبالیست های نوجوان اظهار تاسف کرد و گفت: این حادثه همه ما و جامعه ورزش را دچار تالمات روحی کرده و دو نفر فوت کردند و یک نفر در کماست و یک نفر وضعیت خوبی دارد که برایش آرزوی سلامتی داریم.

شرکت گسترده جامعه ورزش در انتخابات

مدیرکل ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات گفت: جامعه ورزش با بصیرت در انتخابات مشارکت کرده و رویداد مهمی را رقم خواهد زد.

وی از مربیان و روسای هیئت ها و رسانه ها در اعتلای ورزش تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

نظر شما