شناسهٔ خبر: 65332571 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون استاندار اصفهان:

رسانه‌ها شاخصه‌های نماینده اصلح را برای مردم بیان کنند

اصفهان-ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: رسانه‌ها باید با تنویر افکار عمومی و بیان شاخصه‌های نماینده اصلح، مردم را در انتخاب درست یاری کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، محمدرضا جان‌نثاری چهارشنبه شب در نشست شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با مدیران رسانه ها در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری افزود: تمهیدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شده و امکانات برگزاری انتخابات در استان فراهم شده است تا به لطف خداوند متعال انتخابات شایسته ای را برگزار کنیم.
جان‌نثاری عنوان کرد: تلاش می‌کنیم تا مطابق با منویات مقام معظم رهبری انتخابات را در چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت همگانی اجرا کنیم.
وی تأکید کرد: البته دشمن از اغتشاشات سال گذشته تاکنون به دنبال خود اکثریت پنداری میان مردم است تا نشان دهد آحاد مردم پیرو اندیشه دشمنان هستند؛ اما این دروغی بیش نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: برای انتخابات نیز همین حیله به کار گرفته شده و نقش مردم در انتخابات را کم‌رنگ جلوه می‌دهند.
جان‌نثاری افزود: در این شرایط وظیفه رسانه این است که به هر نحوی که می‌تواند مردم را به مشارکت همگانی در انتخابات دعوت کند تا خواسته دشمن محقق نشود. 

وی با بیان اینکه رسانه ها امین نظام هستند، ادامه داد: انتظار ما از رسانه ها فقط اطلاع رسانی نیست بلکه باید با تحلیل و تفسیر در زمینه تنویر افکار عمومی و شفاف سازی مسائل برای مردم تلاش کنند، رسانه‌ها وظیفه مهم و حساسی بر عهده دارند و برای عمل به وظیفه دینی و ملی خود باید جهادگونه وارد میدان شوند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار داشت: توان و قدرت رسانه ای خوبی در استان اصفهان وجود دارد و خبرنگاران فهیمی در این استان به صورت شبانه روزی در حال تلاش و رصد مسایل استان هستند.
جان‌نثاری بیان کرد: باید به همه رسانه ها تا حد امکان برای فعالیت میدان داده شود تا وظایف خود را بخوبی انجام دهند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان با تاکید بر اینکه مسوولان باید پاسخگوی رسانه ها باشند، افزود: مبنای مسوولان در استان باید رسانه های رسمی باشد و توجهی به اخبار رسانه های غیررسمی و شیپورچی ها نداشته باشند.
وی تصریح کرد: بعضی از مدیرانی و مسوولانی که پاسخگوی رسانه ها نیستند از اهمیت رسانه ها آگاهی ندارند، در صورت ارائه گزارش مبنی بر عدم همکاری مدیری با رسانه‌ها در فرآیند پاسخگویی، با آن مدیر برخورد خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار کرد: اصل بر اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی است مگر اینکه موردی متضاد با امنیت ملی جامعه باشد.
وی ادامه داد: مدیران رسانه‌ها با همفکری با یکدیگر راهکاری به شورای اطلاع رسانی استان ارائه دهند تا مدیران بتوانند در قالب یک برنامه و چارچوب مشخص پاسخگوی رسانه‌های رسمی باشند.
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه گفت: جلسه های شورای اطلاع رسانی استان با مدیران رسانه ها به صورت فصلی و منظم در سال آینده برگزار خواهد شد.
سیدمهدی سیدین‌نیا افزود: وظایف مشخصی بر عهده شورای اطلاع رسانی استان گذاشته شده و دبیری آن بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
وی با بیان اینکه مدعوین به مناسبت هر جلسه در این شورا دعوت می شوند ادامه داد: این جلسه با توجه به ایام پیش رو و برگزاری انتخابات، با حضور مدیران و مسوولان رسانه های استان برگزار شد تا بتوانیم از نظرات و پیشنهادات آنها استفاده کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «شورای اطلاع رسانی استان اصفهان» مُتشکل از نمایندگان رسانه‌های مکتوب و الکترونیکی با هدف سیاستگذاری مجموعه حرکت‌های رسانه‌ای استان تشکیل شده است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری ۱۱ اسفند سالجاری برگزار می‌شود.

نظر شما