شناسهٔ خبر: 65315757 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم

تهران بزرگ - ایرنا - کیفیت هوای شهر تهران برای دومین روز متوالی در هفته جاری وضعیت نارنجی ( ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای شهر تهران امروز/ چهارشنبه با قرار گرفتن روی عدد ۱۱۳ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

وضعیت در ۲۴ ساعت گذشته نیز در همین وضعیت قرار داشت.

بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران تنها شهرداری منطقه (۱۹) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) قرار دارد.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۱۰ روز هوای پاک، ۲۱۸ روز هوای قابل قبول، ۹۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

نظر شما