شناسهٔ خبر: 65314746 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

اولین تکلیف سیاسی شناسنامه سفیدها در انتخاب دوازدهم

خرم آباد - ایرنا - ۹ روز تا دوازدهمین انتخابات خانه ملت باقی مانده و رای اولی ها بیش از سایر اقشار برای حضور در این جشن سیاسی شوق دارند تا شناسنامه سفیدشان برای اولین بار با نشان ایران آزاد و آباد مهر شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، بهار سیاسی حدود ۲۱ هزار دانش آموز لرستانی ۱۱ اسفندماه امسال رقم می خورد تا نمایندگان این استان در خانه ملت دهها هزار رای خود را از شناسنامه سفیدهایی دریافت کنند که این روزها غرق در شور سیاسی و کشمکش های انتخاباتی هستند.

فرزندان لرستانی قبل از رسیدن به جشن تکلیف سیاسی به واسطه محیط و شرایط حاکم بر انتخابات و تاثیر بالای فضای طایفه ای، با این رویداد آشنا می شوند و در کودکی تا حدودی راه و شیوه انتخابات را یاد می گیرند و زمانی که برای نخستین بار پای صندوق های رای می روند، هرآنچه را که تا پیش از این شنیده اند، تجربه می کنند.

رای اولی های لرستان در ادوار مختلف انتخاباتی نقش پر رنگ و موثری داشته اند و امسال نیز فضای سیاسی حاکم بر این قشر نشان می دهد بار دیگر حضوری پرشور و سرنوشت ساز را در این آزمون پایان سال خواهند داشت.

۱۱ اسفند امسال جشن سیاسی ایرانیان است و رای اولی‌ها گل سرسبد این جشن هستند، نوجوانانی در حال گذار به جوانی که انگشت اشاره شان به سمت آینده ای درخشان و ایرانی سربلند رنگین می شود تا دور بعدی انتخابات با افتخار، این حضور خود را تکرار کنند.

تمامی متولدین ۱۱ اسفند ۱۳۸۴ به قبل، می‌توانند ۱۱ اسفند امسال در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان شرکت کنند تا با حضور خود گام در مسیری طولانی نهند که بدون شک پایان خوش این مسیر به تداوم حضور آنان و مابقی ملت ایران بستگی دارد، حضوری از جنس اقتدار و وفاداری که بعد از چهار دهه همچنان بیانگر ضمانت انقلاب به دست مردم است و نشان می دهد ملت ایران هرگز اجازه دشمن شادی را به بیگانگان نخواهد داد.

این روزها رای اولی هایی در صف انتخابات ایران هستند که خواسته هایی دارند و امیدوار هستند بتوانند به سهم خود در کشور برسند و زندگی همراه با آسایشی پیش رویشان باشد.

انتخابات تمام می شود و افراد منتخب می مانند و وعده هایشان، وعده هایی که در کشاندن همین رای اولی ها پای صندوق بسیار موثر است، بنابراین مردم انتظار دارند منتخبان، شادی پیروزی خود را طی چهار سال با مردم سهیم باشند و در تمام طول خدمتشان، موجب رضایت و شادی ملت سرافراز ایران شوند.

همیشه حضور رای اولی ها در تمامی شعب اخذ رای لرستان به ویژه شهر خرم آباد چشمگیر بوده است، دختر و پسرهایی که اغلب با دوستان خود و به صورت دو یا چند نفری آمده اند و دیدن آنها با شور و نشاط خاصی که دارند طراوت قابل توجهی به صفوف مردم منتظر داده است.

رای اولی هایی که این روزها جشن تکلیف سیاسی شان است اغلب به دلیل شرایط سنی شان سعی می کنند به چشم بیایند، شور خاصی دارند، در مورد مباحث سیاسی با صدای نسبتا بلند صحبت می کنند، از نامزدهای مورد نظرشان می گویند، گاهی پسرها به شوخی به سر و کله هم می زنند و قدرت خود را تا حدودی با تلفیقی از شور حضور به رخ می کشند.

اولین تکلیف سیاسی شناسنامه سفیدها در انتخاب دوازدهم

در یک جمع خانوادگی چند رای اولی حضور دارند، رای اولی هستند اما حرفهایشان که با هم رد و بدل می شود از نگاه یک تازه کار نیست، گاهی احساس می کنم سن آنها بیش از یک رای اولی است، مسایل منطقه را تحلیل و انتخابات ایران را به اهرمی برای قدرت کشور در منطقه تعبیر می کنند، از حاج قاسم می گویند که به انتخاب فرد اصلح برای اداره کشور سفارش کرده است.

یکی از دختران رای اولی که به طور معمول ظاهر و پوشش او همانند بسیاری از جوان ها و نوجوان های به اصطلاح امروزی است با افتخار از عموی شهیدش سخن می گوید و تاکید دارد با صدای بلندتری به همه اظهار می کند که خانواده او هم در انقلاب سهم بزرگی داشته اند، توضیح مختصری در مورد شهادت عمویش می دهد و می گوید به خاطر او در انتخابات شرکت می کند.

از نمایندگان مجلس انتظار دارد برای جوانان شغل اداری ایجاد شود، اما برادر دوقلویش به شغل آزاد اعتقاد دارد و خواسته اش از منتخبان مردم را در آسایش و رفاه خلاصه می کند، با تجربه اندکی که دارد اما دغدغه بیمه را هم عنوان می کند و به نظرش اگر این مساله حل شود، دیوار بزرگی از سر راه جوانان فرو خواهد ریخت.

پسر خاله شان بیشتر از ۲۳ سال دارد اما رای اولی است چون تاکنون در انتخابات شرکت نکرده است و می گوید امسال به فرد مورد نظرش رای خواهد داد، از موانع اقتصادی ازدواج و تامین مسکن می گوید و بر خلاف دور قبل که رای نداده است این بار راه رسیدن به تحقق این خواسته ها را در مسیر صندوق های رای یافته است.

این روزها محفل سیاسی شناسنامه سفیدها در جای جای لرستان گرم است تا اولین تجربه خود را در سطح کلان تصمیم گیری ثبت کنند، دختران و پسران باهوش و آگاه به مسائل روز که شاید ظاهر و سبک رفتاری آنها همانند دهه های گذشته نیست اما علاقه مند به نظام و کشورشان هستند و این دلبستگی را در صفوف بانشاط شعب اخذ رای نشان خواهند داد.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفندماه امسال برگزار می‌شود که لرستان با هفت حوزه انتخابیه ۹ نماینده در بهارستان و ۲ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

نظر شما