شناسهٔ خبر: 65312917 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

رویارویی پرسپولیس و تراکتور باز هم در ورزشگاه خالی/ طلسم‌شکنی خمس یا تثبیت موقعیت اوسمار؟

پاکو خمس در بازی شش امتیازی مقابل پرسپولیس دنبال شکستن طلسم ورزشگاه آزادی است، ورزشگاهی که همانند فصل قبل خالی از تماشاگر میزبان سرخپوشان تهران و تبریز است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفدهمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (چهارشنبه) با برگزاری چهار بازی آغاز می‌شود که حساس‌ترین آنها رویارویی پرسپولیس و تراکتور تبریز در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی است.

گل‌گهر سیرجان - پیکان تهران
شروع نیم‌فصل دوم لیگ برتر برای گل‌گهر سیرجان با پیروزی در خانه فولاد خوزستان همراه شد تا این تیم با 26 امتیاز به رده ششم جدول صعود کند. تیم مارینوس اوزونیدیس با این پیش‌زمینه امروز به مصاف پیکان می‌رود، باز هم در اولین بازی هفته، اما این بار در خانه. گل‌گهر که با 10 گل خورده یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ برتر را دارد،‌ این هفته با پیکانی روبه‌رو می‌شود که ماه‌هاست نبرده و آخرین برد لیگ برتری‌اش برمی‌گردد به هفته هفتم و دیدار با استقلال خوزستان. پیکان با تیم قعرنشین فقط سه امتیاز فاصله دارد و این یعنی یک لغزش مساوی است با فانوس به دستی. پیکان که بر خلاف تیم متمول سیرجانی در نیم‌فصل دستی به سر و روی خودش کشیده، چشم امیدش به خریدهای جدید است تا شاید آنها راه بردن را پیدا کنند. در مقابل تیم سیرجانی هم در خانه امیدوار به کسب برد است، شاید اصلاً بردی پرگل که تحقق آن زمینه‌ساز صعودی دوباره در جدول است. شاید به اندازه یک یا حتی دو پله.

استقلال خوزستان - آلومینیوم اراک
قعرنشین لیگ برتر این هفته میزبان تیمی است که هفته گذشته دست به کاری بزرگ زده، شکست پرسپولیس آنهم با یک سوپرگل. تک گل سه امتیازی و زیبای نوری آلومینیوم را در بهترین وضعیت ممکن قرار داده است. آلومینیوم که در بازی رفت با یک گل استقلال خوزستان را برده با اتکا به نتیجه بازی رفت و البته برد هفته قبل دنبال سه امتیازی دیگر است. البته که استقلال خوزستان هم حریفی دست و پا بسته نیست به ویژه در نیم‌فصل دوم که با تقویت خود چهره‌ای متفاوت پیدا کرده است. شروع نیم‌فصل دوم که برای این تیم بد نبود، تساوی مقابل شمس آذر شگفتی‌ساز نیم‌فصل اول یک امتیاز به اندوخته این تیم افزود، اما هنوز جمع امتیازاتش دورقمی نشده است. در بازی امروز و با توجه به وضعیت دو تیم که یکی برای رسیدن به سکوهای بالای جدول می‌اندیشد و دیگری برای فرار از انتهای چسبنده جدول، تک تک امتیاز ارزش طلا را دارد. باید دید در نهایت دست کدام مربی به این امتیازات طلایی می‌رسد، پورموسوی یا حسینی.

نساجی مازندران - مس رفسنجان
لوکاس آلکاراس به نساجی آمد تا نقش منجی را ایفا کند، اما فقط یک پله تیمش را در جدول بالا آورده است (مکان چهاردهم جدول)، آنهم نه به اتکای به توانایی خودش و شاگردانش بلکه از ضعف تیم صنعت نفت که روندی نزولی را طی می‌کند. برای این تیم که یکی دو هفته پیش از جام حذفی هم کنار رفت، نقشه برد گم شده است. شاید با یکی برد همه چیز عوض شود. شاید از همین هفته و دیدار خانگی با مس رفسنجان، مسی که در نیم‌فصل دوم محرم نویدکیا را روی نیمکت دارد. ساکت الهامی خیلی ساکت و بی سر و صدا مس رفسنجان را تا رده دهم جدول پایین آورد و در نیم‌فصل با 15 امتیاز تیم مس را تحویل نویدکیا داد. او که در هفته شانزدهم و در اولین بازی‌اش در مس تساوی خانگی با هوادار را تجربه کرد، این هفته کار سختی مقابل تیم بحران‌زده نساجی دارد. آلکاراس می‌داند سرنوشت هموطن و همتایش در فولاد (ایگناسیو مارتینس) ممکن است برای او نیز تکرار شود و برای فرار از آن باید فعلاً ببرد، چیزی که هفته‌هاست از عادات سرخپوشان مازندران حذف شده.

پرسپولیس - تراکتور تبریز
حساس‌ترین بازی هفته را عصر امروز پرسپولیس و تراکتور در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می‌کنند. بازی رفت فصل پیش دو تیم نیز بدون تماشاگر بود. همان بازی که برق ورزشگاه آزادی قطع شد و به همین خاطر مدیر وقت این مجموعه (احمد مددی) برکنار شد. همان مسابقه‌ای که پرسپولیس با یک گل باخت. از آن بازی نه گلزنش دیگر در تراکتور هست نه سرمربی دو تیم. محمد عباس‌زاده که این فصل از تراکتور به فولاد و بعد نساجی رفت و روی نیمکت دو تیم هم نه نامی از یحیی گل‌محمدی هست و نه قربان بردیف. وای که اگر امروز تماشاگران بودند چه شور و حالی ایجاد می‌شد. رویارویی شجاع خلیل‌زاده با پرسپولیسی‌ها، اولین بازی اوسمار به‌عنوان سرمربی جلوی تماشاگران خودی، تقابل همیشه جذاب تماشاگران پرشور تراکتور با پرسپولیسی‌ها و ... . حیف که حکم کمیته انضباطی تماشاگران را از این بازی گرفت.

جدا از تمام این مسائل بازی امروز یک مسابقه شش امتیازی برای دو همسایه 30 و 28 امتیازی در جدول است. تراکتور که یک بازی معوقه دارد، با سه امتیاز آن حتی اگر دیداری سخت مقابل سپاهان باشد، می‌تواند به رده سوم صعود کند و جای پرسپولیس را در جدول بگیرد. حال اگر این هفته پرسپولیس را ببرد با پس زدن این تیم خودش یک مدعی تازه برای قهرمانی می‌شود. این انگیزه برای بردن پرسپولیس مناسب نیست؟ پرسپولیس هم برای این بازی انگیزه زیادی دارد،‌ بعد از باخت هفته قبل مقابل آلومینیوم که سرخپوشان در آن برتر از حریف بودند، بازی خانگی امروز مجالی است برای بازگشت، بازگشتی که با برد مقابل تراکتور پرمهره حادث شود، ارزشمند است و ارزشش تثبیت جایگاه سست اوسمار خواهد بود.

از بازی پرسپولیس - تراکتور می‌توان خیلی چیزهای دیگر هم نوشت. مثلاً طلسم پاکو خمس در ورزشگاه آزادی. او تا به امروز تیمش دو بار در این ورزشگاه به میدان رفته و یک بار 7 بر یک به استقلال باخته است و یک بار دیگر 2 بر صفر. اولی را به استقلال ساپینتو و دومی را به تیم جواد نکونام. باید دید طلسم آزادی برای خمس امروز می‌شکند و او نقشه‌ای برای این کار دارد یا اینکه پرسپولیس با تراکتور مسیر صعود در جدول را هموار می‌کند.

به گزارش تسنیم برنامه هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال به شرح زیر است:

چهارشنبه - 2 اسفند 1402
گل‌گهر سیرجان - پیکان تهران، ساعت 14:30، ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان

داوران: احمد محمدی، بهزاد پناهی، امین قدیری و مهدی اجاقی
ناظر: حسین نجاتی

استقلال خوزستان - آلومینیوم اراک، ساعت 16، ورزشگاه غدیر اهواز
داوران: ایمان کهیش، یعقوب سخندان، عباس پورحیدری و وحید زمانی
ناظر: محمدرضا فلاح

نساجی مازندران - مس رفسنجان، ساعت 16:30، ورزشگاه شهید وطنی قائمشهر
داوران: پیام حیدری، حسن ظهیری، وحید سیفی و حسین زمانی
ناظر: ابوطالب طاهریان

پرسپولیس - تراکتور تبریز، ساعت 17:15، ورزشگاه آزادی تهران
داوران: وحید کاظمی، فرهاد مروجی، حسن انتظاری و علی صفایی
ناظر: ایرج نظری

پنجشنبه - 3 اسفند 1402
هوادار تهران - شمس آذر قزوین، ساعت 15، ورزشگاه پاس قوامین تهران
داوران: امیر عرب‌براقی، یوسف مغروری، علی رعیت و کیوان علی‌محمدی
ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

صنعت نفت آبادان - فولاد خوزستان، ساعت 16، ورزشگاه تختی آبادان
داوران: روح‌الله شریفی، رحیم حاجی‌پور، علیرضا ممبینی و یعقوب آشوری
ناظر: مسعود مرادی

ملوان بندر انزلی - استقلال، ساعت 17:15، ورزشگاه تختی بندر انزلی
داوران: علی‌اصغر مومنی، فرهاد فرهادپور، دانیال باشنده و مهرداد خسروی
ناظر: محمدرضا اکبریان

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها:

نظر شما