شناسهٔ خبر: 65162041 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

عالم اهل سنت:

شرکت در انتخابات پیش رو یک ضرورت است

اقتصاد ایران: مدیر مجتمع دینی شهرستان اوز گفت: شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح تأثیر مستقیمی در سرنوشت کشور دارد و این یک ضرورت است که باید به آن عمل شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران، شیخ صالح انصاری اظهار داشت: انتخابات یک ضرورت برای جامعه است، انتخاب نخبگان برای مدیریت کشور در کنار شرکت در انتخابات ضرورت بسیاری داد. اگر افرادی که انتخاب می شوند هم متخصص و هم متعهد باشند در سرنوشت کشور و هم اعتماد مردم به مسئولین مؤثر است.

وی درخصوص حکم شرعی انتخابات در مذهب اهل سنت گفت: حکم شرعی در مذهب اهل سنت بر این اساس است که امر اجتماعی که منجر به انتخاب فرد اصلح شود یک ضرورت و فریضه است.

مدیر مجتمع دینی شهرستان اوز با اشاره به نقش مستقیم انتخابات در سرنوشت کشور تصریح کرد: باید به این مسئله اینگونه نگاه کرد که رأی ما چه تأثیر بر وضعیت کشور دارد؟ رأی ما می تواند مستقیمأ بر وضعیت کشور اثر بگذارد در چنین صورتی قهر کردن با صندوق رأی و بی تفاوتی جایز نیست.

این عالم اهل سنت افزود: اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند به معنای شکاف در میان جامعه، شکاف میان مردم و مسئولین، شکاف میان مردم و حکومت است، دشمن بر این مسئله متمرکز است و مردم باید آگاه باشند.

دبیر ائمه جماعت اهل سنت جنوب  فارس سرکت در انتخابات را یکی از جلوه های وحدت دانست و خاطرنشان کرد: وحدت یک ضرورت است و یکی از جلوه های وحدت و همبستگی میان مردم انتخابات است، شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح می تواند وحدت میان مردم را بیشتر کند.

برچسب‌ها:

نظر شما