شناسهٔ خبر: 63960409 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

الحاق محدوده جدید ۲۵۸ روستای هرمزگان در راستای طرح نهضت ملی مسکن

استاندار هرمزگان با تاکید بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان گفت: محدوده جدید به ۲۵۸ روستای استان الحاق شد تا روند واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن روستایی تسهیل شود.

صاحب‌خبر -

  به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مهدی دوستی اسناندار هرمزگان در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور محمد آشوری تازیانی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا برگزار شد، اظهار کرد: در این جلسه مصوب شد تا ٥٠٧٦ هکتار زمین به محدوده های طرح هادی این روستا ها الحاق شود تا بتوانیم زمین لازم را در اختیار متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن قرار دهیم.

  استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه طرح کلی مورد نظر برای توسعه جزیره هرمز و نخل ناخدا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد گفت: طرحی که در این جلسه ارائه شد با آنچه مورد انتظار است تفاوت دارد، باید در این طرح‌ها بتوان با ظرافت خاصی بهترین زیرساخت‌ها و امکانات را برای جذب گردشگر فراهم آورد.

وی افزود: از این رو نیاز است طرح مورد بازنگری قرار گرفته و در جلسه آتی شورای برنامه ریزی مجدد با حضور مشاورین طرح ارائه شود.

در این جلسه کلیات طرح توسعه بندر شهید حقانی مصوب شد.

وی همچنین به مسئله ساماندهی صنوف مزاحم در شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: وجود این صنوف مزاحم در شهر به ویژه در خیابان‌هایی که بار ترافیکی زیادی دارند سبب تشدید وضعیت ترافیکی شده و آلودگی‌هایی نیز برای شهر به وجود می آورند.

وی تصریح کرد: در این طرح این صنوف ساماندهی شده و با هدایت آنها به محلی مناسب با طراحی جامع زمینه فعالیت این صنوف در محدوده خارج از شهر بندرعباس فراهم و مصوب گردید.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین با اشاره به بازنگری در طرح ارائه شده در خصوص جمعیت ساکن در مناطق سکونتگاه‌های غیر رسمی داخل محدوده شهر گفت: این طرح چون جامعیت کافی نداشته و تنها چند لکه محدود را در نظر گرفته باید مورد بررسی قرار گرفته و مطابق آیین نامه‌های موجود محدوده‌های بیشتری به طرح اضافه و برای اصلاح این مناطق اقدام کرد.

دوستی همچنین با تصویب الحاق زمین به محدوده چند شهر گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت، زمین به میزان کافی در استان آماده شده و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

  دوستی همچنین از توجه ویژه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در قالب طرح‌های هادی در روستاها اشاره کرد و گفت: با الحاق محدوده به حدود ٢۵٨ روستای استان زمینه ساخت منزل در این روستاها فراهم شده و فرآیند واگذاری زمین به متقاضیان روستایی به سرعت انجام می‌شود.

  در این جلسه چندین دستور کار از جمله بررسی و تصویب ضرورت توسعه زیرساخت‌های مسافری و گردشگری دریایی در استان هرمزگان با محوریت و اولویت توسعه بنادر شهید حقانی، هرمز و نخل ناخدا، بررسی و تصویب جمعیت ساکن در مناطق سکونتگاه‌های غیر رسمی داخل محدوده شهر، بررسی و تصویب تعیین کاربری صنوف مزاحم در بندرعباس، کارخانه جدید تولید شوینده‌ها، شهرک صنفی جاسک و شیوه تقسیم بیش از هزار و دویست و هفتاد میلیارد تومان تسهیلات و گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و همچنین الحاق زمین به محدوده چند شهر و روستا مورد بررسی قرار گرفت. 

پایان پیام/

نظر شما