شناسهٔ خبر: 63932926 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

وزیر تعاون: نرخ بیکاری کشور به هفت درصد رسیده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در دومین سفر استانی رییس جمهور به البرز رفته است اعلام کرد: نرخ بیکاری کشور که در دهه ۹۰ بین ۱۱ تا ۱۲ درصد بود در ۲ سال گذشته و در دولت سیزدهم به هفت درصد رسیده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، سیدصولت مرتضوی روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان طالقان اظهار کرد: همچنین در ۶ ماه نخست سال جاری رشد اقتصادی کشور به کانال هفت درصد رسید.

وی با بیان اینکه دولت آیت الله رئیسی یک دولت برآمده از آرمان‌های انقلاب است، بیان کرد: این دولت بر اصول، اعتقاد و جهان بینی اسلام استوار است و به لطف خدا توانست فعل ما می‌توانیم را به خوبی صرف کند و گام‌های بلندی را بردارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت سیزدهم کارهای بسیار بزرگی در حوزه‌های مختلف از جمله سیاست خارجی انجام داده که یکی از آنها عضویت ایران در مجامع بین المللی از جمله شانگهای و بریکس است که قابل توجه بود.

مرتضوی اظهار کرد: توسعه سیاسی و افزایش صادرات و ساماندهی تجاری از خدمات ارزنده دولت سیزدهم است.

وی بیان کرد: در دولت سیزدهم بیش از ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به بهره‌برداری رسیده و بیش از ۱۰۰ کیلومتر طرح ریلی به بهره برداری رسیده و اقدام‌های زیادی در ایجاد و بهسازی راه روستایی انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد که در بخش کشاورزی این دولت توانست میزان تولید گندم از ۵.۴ میلیون تن در سال به نزدیک ۱۱ میلیون تن برساند و در بخش صنعت و معدن گام‌های قابل توجهی انجام شده است.

مرتضوی یادآور شد: در بخش نفت گاز و پتروشیمی به تولید قبل از تحریم می‌رسیم و صادرات ما به یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه رسیده است.

امام جمعه طالقان نیز در این جلسه با بیان اینکه رودخانه طالقان به ساماندهی نیاز دارد، گفت: بخشی از آب رودخانه در اطراف آن باتلاق ایجاد کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید فضل الله حسینی با بیان اینکه تاکنون به دلیل بی ملاحظگی ها تعداد زیادی در آب طالقان غرق شده اند، گفت: نظارت بر وضعیت این منبه آبی ضروری است.

فرماندار طالقان نیز در این جلسه بر تاسیس شهرک صنفی غیرآلاینده در شهرستان طالقان در نظر گرفتن ضرورت حفظ سلامت آب آشامیدنی تاکید کرد.

علی مهدوی اظهار کرد: یکی از درخواست‌های شهرستان طالقان نیز تسهیل در صدور مجوزها در بخش‌های مختلف دامداری و کشاورزی و رفع موانع سخت‌گیرانه در این بخش‌ها است.

وی همچنین بر حمایت از تعاونی های روستایی، تخصیص تسهیلات ارزان قیمت در اختیار باغ‌داران و دامداران، حمایت ویژه از مشاغل خانگی، توسعه باغداری دیم در زمین‌های شیب‌دار و تخصیص اعتبارهای ویژه و احداث سه مجتمع ورزشی در سه منطقه طالقان نیز تاکید کرد.

رییس جمهور و هیات دولت در راستای دور دوم سفرهای استانی امروز جمعه مهمان مردم البرز هستند.

نظر شما